Reklama

​Nie żyje Technoblade, jeden z najbardziej wpływowych twórców w internecie

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości i twórca prawdziwego imperium na platformie YouTube nie żyje. Działający w sieci jako "Technoblade" zmarł w wieku 23 lat po niezwykle ciężkiej batalii z nowotworem czwartego stopnia.

"Technoblade" niemal przez całą swoją internetową działalność, związany był z grą Minecraft. To właśnie w tym obszarze Amerykanin odnalazł swoją niszę, która pozwoliła mu stworzyć prawdziwe YouTube’owe królestwo. Streamer zgromadził na swoim kanale ponad 11 mln subskrybentów, a każdy jego film notował oglądalność od kilku do nawet kilkunastu mln wyświetleń.

Reklama

W ubiegłym roku popularny twórca wyznał wszystkim swoim fanom, że zmaga się z nowotworem - mięsakiem, który nie pozwala mu na komfortowe życie. Aktywność YouTubera w sieci sukcesywnie malała. Nie było to jednak niepokojące dla jego widzów - bowiem ci wiedzieli, że "Technoblade" w pełni oddaje się lekarzom i przechodzi odpowiednie leczenie.

30 czerwca na kanale 23-latka pojawił się film - prawdopodobnie już ostatni w jego bardzo długiej karierze. Jest to wiadomość dla fanów na całym świecie, którą czyta sam ojciec zmarłego. 6,5 minutowy klip to bardzo emocjonalne doświadczenie nasycone wieloma wypowiedziami i wspomnieniami. Jest to wiadomość pozostawiona ojcu na kilka godzin przed śmiercią syna.

Teraz z całego świata napływają kondolencje i wyrazy głębokiego smutku po stracie jednego z najbardziej wpływowych twórców w sieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama