Twórcy filmu o Bondzie stworzą nową adaptację przygód Lary Croft

Lara Croft od wielu lat jest dla fanów gier jedną z najbardziej ikonicznych postaci kobiecych w historii branży gamingowej. Również kreacja Angeliny Jolie w adaptacji filmowej zdobyła dużo fanów. Wiele wskazuje na to, że teraz trwają prace nad serialem, w którym główną bohaterką będzie Croft.

Lara Croft ikoniczną postacią gier wideo i kina

Początki Lary Croft w popkulturze sięgają 1996 roku. Wtedy została wydana pierwsza gra o przygodach wysportowanej archeolog, która szuka adrenaliny w swoich bardzo różnych poczynaniach. Była to jedna z pierwszych kobiecych protagonistek w historii gier wideo. Lara Croft szybko stała się rozpoznawalna. Jej popularność była na tyle wysoka, że twórcy filmowi zdecydowali się stworzyć ekranizację.

Reklama

Do tej pory wyszły aż cztery części filmów o przygodach Croft. W rolę główną wcieliła się Angelina Jolie, dzięki czemu amerykańska aktorka zyskała bardzo duży, światowy rozgłos. Co prawda wcześniej wystąpiła w produkcji “60 sekund" u boku Nicolasa Cage’a, lecz to właśnie "Tomb Raider" zwróciło uwagę szerszej publiczności na aktorkę.

Teraz jednak szykowany jest serial o przygodach Croft. Poznaliśmy niedawno kilka szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Amazon wyprodukuje serial o Larze Croft

Jak dowiedział się serwis "The Hollywood Recorder" Amazon pracuje nad serialem na podstawie gry "Tomb Raider". Tym projektem miałaby się zajmować Phoebe Waller-Bridge - angielska twórczyni oraz scenarzystka głośnego serialu "Fleabag" oraz współscenarzystka głośnej produkcji "Nie czas umierać" o kolejnych przygodach Jamesa Bonda, w rolę którego po raz ostatni wcielił się Daniel Craig. Teraz jej głównym zajęciem miałaby być praca nad serialem o Larze Croft.

Prawdopodobnie prace nad scenariuszem są już w toku. Z pewnością Amazon dołoży wszelkich starań, by serial ten stał na najwyższym możliwym poziomie. Jak na razie brakuje informacji na temat obsady aktorskiej. Można jednak się spodziewać, że castingi rozpoczną się w niedalekiej przyszłości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider | Lara Croft | Amazon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy