Twórcy Dead Nation pracują nad trzema grami

W ubiegłym tygodniu do sieci wyciekło kilka grafik koncepcyjnych od studia Housemarque, twórców wydanego w 2010 roku na PS3 shootera z zombie zatytułowanego Dead Nation.

Z obrazków wynikało, że firma pracuje nad sequelem swojego poprzedniego dzieła, a także dwoma innymi grami. Teraz przedstawiciele studia potwierdzili, że rzeczywiście zajmują się trzema nowymi projektami. W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej powiązanego ze studiem Housemarque artysty Amara Djouada odnaleziono grafiki koncepcyjne związane z Dead Nation 2 oraz dwoma tajemniczymi grami opartymi na licencji Supermana i The Walking Dead (byłaby to już czwarta produkcja bazująca na tym komiksie w ostatnim czasie).

W oficjalnym oświadczeniu Ilari Kuittinen, prezes Housemarque, potwierdził, że obrazki są prawdziwe, a jego firma pracuje nad trzema nowymi projektami, choć nie sprecyzował jakimi dokładnie.

"Od początku 2012 roku po cichu pracujemy jednocześnie nad trzema niezapowiedzianymi projektami. Gry te znajdują się na różnym etapie produkcji i mają zostać wydane na kilku platformach sprzętowych. Chciałbym zapewnić fanów i media, że do tej pory żaden tytuł powstający w Housemarque nie został anulowany. Spekulacje o charakterze naszych nowych gier to w najlepszym razie zgadywanie. Wiemy, że na razie nie daliśmy wam zbyt wielu informacji, ale wkrótce nadejdzie odpowiedni czas i miejsce na oficjalne zapowiedzi" - czytamy w oświadczeniu.

No to czekamy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy