​Twórca serialu The Last of Us o Belli Ramsey: najlepsza Ellie wszech czasów

Showrunner hitowego serialu HBO, The Last of Us, przyznał w rozmowie z magazynem SFX, że aktorka Bella Ramsey pomimo kilku wątpliwości okazała się najlepszym wyborem do wcielenia się w postać Ellie.

The Last of Us obfituje w prawdziwą gwiazdorską obsadę na czele z Pedro Pascalem, kojarzonym uprzednio przede wszystkim z ról w takich produkcjach jak: Gra o tron, Mandalorian czy Narcos. Pierwsze skrzypce w nowym dziele od HBO gra także Bella Ramsey, wcielając się w rolę Ellie.

Reklama

Bella Ramsey wybrana do roli Ellie jako jedna z ponad stu przesłuchiwanych w castingu osób

Kinomaniacy Bellę Ramsey mogą znać również z serialu Gra o tron. 19-letnia aktorka wcieliła się wówczas w postać Lyanny Mormont. To jednak najnowsza produkcja serialowa, będącą adaptacją kultowej gry wideo może przynieść jej najwięcej sławy. Według Craiga Mazina, showrunnera The Last of Us, Bella Ramsey okazała się najlepszą osobą w castingach z ponad 100 osób, które brały udział w przesłuchaniach do roli Ellie.

Aktorka z Wielkiej Brytanii miała tak spodobać się Mazinowi, że ten zaczął martwić się o to, iż Ramsey nie wkupi się w łaski innego współtwórcy serialu i prezesa studia Naughty Dog, Neila Druckmanna. Na szczęście 19-latka spełniła oczekiwania wszystkich.

Warto dodać, że Ramsey stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem sama, mając 19 lat, musiała wcielić się w Ellie, postać, która w serialu jest 14-letnią dziewczynką. Najprawdopodobniej zaangażowanie do tej roli młodszej aktorki wiązałoby się z dużym ryzykiem, więc producenci The Last of Us sięgnęli po starszą i bardziej doświadczoną w branży osobistość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | The Last of Us
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy