Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórca oryginału u steru System Shock 3

Warren Spector, który na co dzień jest wykładowcą uniwersyteckim na UT Austin, od początku pełnił funkcję doradcy kreatywnego, dołączy na stałe do OtherSide Entertainment.

Wygląda na to, że pokusa okazała się zbyt wielka. Po zakończeniu semestru dołączy do zespołu OtherSide Entertainment na pełen etat. Kiedy pojawiła się szansa na odegranie większe roli przy Underworld Ascendant, jak również powrócenia do uniwersum System Shock i pomocy w przygotowaniu tych gier dla publiczności XXI wieku, nie mogłem powiedzieć nie - mówi Spector.

Reklama

Członkowie zespołu OtherSide i Warren Spector pracowali wcześniej razem przy Ultima Underworld i Thief: The Dark Project. Szef studia, Paul Neurath, również nie kryje zadowolenia i w następujących słowach wypowiedział się o "nowym nabytku": "Jestem zachwycony tym, że Warren poprowadzi zespół i pomoże nam we wprowadzaniu innowacji. Nie wyobrażam sobie nikogo lepszego, do pełnienia tej roli. Warren zmienił przemysł w przeszłości i zrobi to znowu".

Na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele na temat System Shock 3. Nie znamy docelowych platform sprzętowych ani nawet przybliżonej daty premiery. Domyślamy się natomiast, że trzecia odsłona kultowej serii otrzyma wsparcie dla technologii VR.

Autor: Dawid Sych

Dowiedz się więcej na temat: System Shock 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama