Twórca Callisto Protocol przeprasza za słowa o nieludzkich warunkach pracy

Dzieje się wokół nadchodzącej głośnej produkcji Callisto Protocol, która powstaje z inicjatywy Striking Distance. Prezes studia, Glen Schofield, wywołał swoimi ostatnimi słowami bardzo duży skandal w świecie gier. Teraz po licznej krytyce po raz kolejny odniósł się do warunków pracy panujących w jego zespole.

Postaci Glena Schofielda przedstawiać tak naprawdę nie trzeba. Zasłużony deweloper zasłynął głównie z kultowej już serii Dead Space. Teraz duża rzesza graczy z niecierpliwością czeka, aż słynny twórca zmaterializuje kolejny projekt w swojej karierze, czyli survival horror - Callisto Protocol.

Callisto Protocol i skandal związany z produkcją gry. Twórcy pracują po 15 godz. dziennie?

O tytule tym dowiedzieliśmy się coraz więcej ciekawych rzeczy. Nie obyło się jednak również bez głośnego skandalu, który dotarł w niemal wszystkie zakątki branży gier wideo... Bynajmniej jego bezpośrednim powodem nie była gra Callisto Protocol, a jej autor Glen Schofield.

Reklama

W jednym ze swoich wpisów w serwisie Twitter Schofield pochwalił się tym, że jego zespół deweloperów pracuje od 6 do 7 dni w tygodniu. Pracownicy mają być zmęczeni, wyczerpani, ale nadal w pocie czoła pracują po 12-15 godzin, by nadchodzący tytuł od Striking Distance ujrzał światło dzienne bez poślizgu czasowego i bez błędów.

Wpis został niemal natychmiastowo usunięty przez dewelopera. Główna zasada Internetu mówi jednak jasno, że w sieci nic nie ginie. Na dewelopera wylała się ogromna fala krytyki. Katorżnicze warunki pracy to temat bardzo częsty w branży - wśród producentów gier wideo.

Producent Callisto Protocol i prezes Striking Distance Studios postanowił więc przeprosić za swój poprzedni wpis. Schofield wyraźnie przyznał, że jego intencje były zupełnie inne, chciał bowiem publicznie podziękować i docenić wkład całego jego zespołu deweloperskiego.

Debiut Callisto Protocol planowany jest na 2 grudnia 2022 roku. Wyczekiwana gra pojawi się na: PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Callisto Protocol
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama