Trzy następne Call of Duty będą dostępne na PlayStation

​Coraz więcej dowiadujemy się o nowym Activision Blizzard. Po przejęciu przez Microsoft pojawiło się bardzo wiele pytań, na które teraz powoli dostajemy odpowiedzi. Wśród nich znajduje się kwestia przyszłości Call of Duty.

To właśnie społeczność Call of Duty najbardziej uderzyła informacja o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Scena esportowa i gra miały przez pewien czas ścisłą relację z Microsoftem i ich konsolami, ale przez ostatnich kilka lat to Sony trzymało się bliżej Activision. Po ostatnich doniesieniach pojawiły się pytania, czy Call of Duty może przestać wychodzić na konsole PlayStation.

Według nowego raportu Bloomberga, nie nastąpi to przez co najmniej trzy następne gry z tej serii. Prawdopodobnie wynika to z wcześniejszych umów pomiędzy Activision a Sony. Jason Schreier poinformował, że według ich informacji co najmniej trzy kolejne odsłony Call of Duty pojawią się na PlayStation. Dotyczy to bez wątpienia Modern Warfare 2022 oraz nowego Black Opsa, który ma zadebiutować w przyszłym roku.

Reklama

Razem z tym raportem pojawiła się również informacja, że Activision planuje premierę sequela Call of Duty: Warzone na przyszły rok. Według Toma Hendersona, znanego insidera naszej branży, będzie to zupełnie nowa gra stworzona z myślą o silniejszych urządzeniach, PC oraz konsolach nowej generacji.

Pojawia się w rezultacie pytanie czy do tej umowy pomiędzy Activision a Sony liczyć się będzie Call of Duty: Warzone. Jeżeli tak, mógłby to być ostatni CoD, który pojawi się na PlayStation. O ile Microsoft nie zdecyduje się po prostu przedłużyć współpracy z Sony i dalej wypuszczać Call of Duty na obu konsolach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy