Trwają prace nad grą triple-A na motywach Johna Wicka

Wysoko postawiona osoba w Lionsgate potwierdziła, że trwają prace nad grą opartą o markę John Wick. Tytuł jest póki co we wczesnej fazie rozwoju.

Pierwszy film w serii był uznany ze wielki powrót Keanu Reevesa na wielki ekran, a do tego wypełniało go mnóstwo scen akcji, trzymająca w napięciu atmosfera oraz ciekawy świat, utrzymany w klimatach neo-noir.

Z jednego filmu zrobiła się niedługo potem cała seria - w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć już czwartą część. Tak samo jak w przypadku poprzednich trzech, okazała się ogromnym sukcesem, więc marka zdecydowanie na tym nie poprzestanie, a Lionsgate szuka okazji do wyjścia poza ramy filmu.

Reklama

Oficjalnie ogłoszono już tym samym serial, filmy w postaci spin-offów oraz gry. Serial The Continental odpowie na przykład na kilka pytań na temat świata filmu, a Ballerina to film-spin-off, w którym główną bohaterką będzie emerytowana ballerina i zabójczyni w jednej osobie. Trwają też prace nad grą, ale są póki co we wczesnej fazie.

Jeśli chodzi o linię czasową tych produkcji, to Ballerina powinna pojawić się w przyszłym roku, a daty premier pozostałych tytułów póki co nie zostały sprecyzowane, więc nie powinniśmy liczyć, że pojawią się zbyt szybko. Wiadomo natomiast, że spin-offy mają przygotowywać widzów na premierę piątego filmu z głównej serii.

Plany na grę ujawniono podczas spotkania z inwestorami, na których omawiano wyniki za 4 kwartał poprzedniego roku. Szef Motion Picture, Joe Drake potwierdził, że wraz z piątym filmem serii pojawi się cała seria innych tytułów. O samej grze nie mówiono jeszcze zbyt wiele, a Drake skoncentrował się na najbliższej mu branży czyli filmach i serialach.

Zapowiedziana teraz gra nie jest jednak pierwszym tytułem powiązanym z serią filmów. W 2019 pojawił się John Wick Hex, gra... strategiczna autorstwa Bithell Games, która miała niejako pełnić rolę prequela wydarzeń opisanych w filmie. Wiadomo jednak, że przy okazji takiego filmu jakim jest John Wick, fani chcieliby raczej gry akcji niż strategię. Aktualnie jednak muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na więcej oficjalnych ogłoszeń na temat tej produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: John Wick

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy