​Trenches - psychologiczny survival horror w klimacie I wojny światowej

Otrzymaliśmy oficjalny zwiastun gry Trenches, która swoją premierę zaliczy już 20 stycznia. Dzieło Steelkrill Studio to pierwszoosobowy horror survivalowy osadzony w czasach I wojny światowej.

Deweloper pracujący nad tą grą ma w swoim dorobku m.in. takie tytuły jak The Backrooms 1998 czy Customers From Hell, więc można z dużą dozą pewności stwierdzić, że specjalizuje się w tematyce survivalowej.

Trenches - debiutuje okopowy klaustrofobiczny horror o I wojnie światowej

Trenches przenosi nas jednak w nieco inne klimaty. Wcielając się w żołnierza Jamesa R., znajdujemy się w gęstych okopach I wojny światowej. Surrealistyczny koszmar zmusza nas do walki o życie i przetrwanie, a zewsząd otoczeni jesteśmy wrogami oraz innymi pułapkami i niebezpieczeństwami.

Reklama

Podczas rozgrywki przemierzamy dosyć szeroki świat. By lepiej łączyć fakty, musimy zbierać konkretne wskazówki. Głównym naszym sprzymierzeńcem jest gwizdek okopowy, który dzięki odpowiednio wydawanym dźwiękom pomoże nam w rozwikływaniu kolejnych łamigłówek.

Trenches wyróżnia się realistyczną, czasami wręcz klaustrofobiczną warstwą wizualną. Gra nie uznaje błędów, więc każda drobna pomyłka skutkować będzie śmiercią. Możliwości popełnienia błędów jest cały ogrom, poczynając od zbyt głośnego chodzenia, kończąc na byciu bezpośrednio przyuważonym przez wrogich żołnierzy.

Produkcja jednoosobowego studia uruchomiona została na rynku w lipcu 2021 roku. Od tego czasu tkwiła w fazie Wczesnego Dostępu i stale była rozwijana przez twórcę. Przed Trenches rodzi się teraz spora szansa na zwojowanie rynku. Autor gry wydał oficjalny zwiastun, a docelowa premiera gry wyznaczona została na 20 stycznia 2023 roku.

Trenches zadebiutuje na platformach: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, jak również na Nintendo Switch, Xbox One i Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama