Transpłciowa postać w Hogwarts Legacy to ukłon w kierunku społeczności LGBT?
Hogwarts Legacy to produkcja, która bez wątpienia może skraść serca milionów graczy. Dzieło osadzone w fantastycznym klimacie nasyconym magią wyróżnia się dużą liczbą zadań i wyjątkową warstwą fabularną. Producenci z Avalanche Software postanowili poczynić także ukłon w stronę społeczności LGBTQ+.
Oprócz sporego asortymentu zaklęć i dosyć zaawansowanego systemu walki, gracze mogą eksplorować szeroki otwarty świat zaprojektowany przez twórców. W nim napotykamy rozmaitych bohaterów. Jedną z nich jest Sirona Ryan, która znajduje się w restauracji Three Broomsticks.
Ryan jest postacią transpłciową, z którą możemy wchodzić w interakcje. Nie jest to kluczowa i wiążąca postać dla całej warstwy fabularnej gry - ma bowiem niewielki udział przy okazji kilku wykonywanych zadań w produkcji. Krótka pogawędka z tą osobą rzuca nieco więcej światła na jej przeszłość. Ryan chętnie opowiada o swoich losach i relacjach z innymi bohaterami.
Spotkanie głównego bohatera i dialog prowadzony z Sironą Ryan możecie obejrzeć na krótkim 3-minutowym filmie umieszczonym na kanale "Gameplay Only". Z całą pewnością zaimplementowanie transpłciowej postaci w Hogwarts Legacy to ciekawy zabieg ze strony producentów z Avalanche Software.
Przypomnijmy, że wokół gry narosło sporo kontrowersji na tym newralgicznym tle. Produkcja inspiruje się światem Harry’ego Pottera, a można pokusić się nawet o stwierdzenie, że czerpie z niego pełnymi garściami. To z kolei niejako doprowadza nas do pisarki J.R. Rowling, autorki Pottera, która kilka lat temu wypowiedziała sporo kontrowersyjnych słów, co w konsekwencji doprowadziło do tego, że Brytyjka oskarżona została przez społeczność LGBTQ+ o transfobię i homofobię.
Obecność Sirony Ryan może być swoistą chęcią wpasowania się w gusta tejże społeczności i poniekąd opowiedzenie się po przeciwnej stronie do J.K. Rowling. Już w wywiadach twórcy Hogwarts Legacy podkreślali, że ich dzieło ma być "kierowane i przeznaczone dla wszystkich bez wyjątku" - wówczas ci sami twórcy w rozmowie niechętnie zabierali głos w sprawie poglądów literatki.