Trailer GTA 6 już niebawem w sieci. Wszystko, co wiemy o hitowej grze Rockstar

Nie będzie nadużyciem, gdy stwierdzimy, że Grand Theft Auto 6 to najbardziej wyczekiwana przez fanów gra w całej historii branży. Na szczęście Rockstar Games w oficjalny sposób postanowiło odkryć karty. Zwiastun produkcji już za moment pojawi się w sieci. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej grze? Jakie mechaniki zaoferuję nam deweloperzy i czym nas zaskoczą?

Większość informacji dotyczących GTA 6 pochodzi z nieoficjalnych źródeł i przecieków, które w swoim czasie okrążały sieć i rozpalały entuzjazm fanów. Część rzeczonych przecieków głosiła, że następny tytuł z serii Grand Theft Auto ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Po długich oczekiwaniach na jakiekolwiek wieści o tym dziele, Rockstar Games postanowiło wyłożyć karty na stół.

Reklama

Z okazji 25-lecia istnienia uznanego w branży studia, producenci ogłosili w swoich mediach społecznościowych szereg konkretów. W przyszłym miesiącu do sieci oficjalny zwiastun GTA 6. Może ciężko w to uwierzyć, ale finalnie tym razem mamy bezpośredni komunikat od twórców wyczekiwanej gry. Bez wątpienia będzie to jeden z najbardziej prominentnych dni tego roku w gamingu.

Co wiemy o GTA 6? Jakie mechaniki i jakiej mapy możemy się spodziewać? Kim zagramy? Na te i nie tylko na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Mapa GTA 6 to skala ciężka do wyobrażenia

Fanom na podstawie przecieków z września 2022 roku udało się zrekonstruować i odtworzyć mapę, jaka może pojawić się w GTA 6. Mamy do czynienia z siatką geograficzną i precyzyjnie oznaczonymi lokacjami takimi jak: Little Haiti, Rockridge, Airport Central, Homestead czy Keys House. Północ wypełniona jest z kolei w sporej części terenem zwanym Yorktown oraz jeziorem Leonida. Wschód jest natomiast bardziej urbanistyczną częścią gry. Prócz wyspy weneckiej znajdziemy port, dzielnicę handlową i plażę położoną przy samym oceanie.

Projektowana pod GTA 6 mapa swoimi gabarytami najprawdopodobniej mocno przyćmi Los Santos z GTA V. Szacuje się, że może być ona aż o 2,5 czy nawet 3 razy większa niż mapa oddana do dyspozycji graczy w poprzedniej odsłonie serii.

Nie tylko Miami. Czeka nas podróż do Ameryki Południowej?

Publikowane do tej pory przecieki jednoznacznie mówiły o tym, że GTA 6 z przytupem powróci do fikcyjnego Miami. Jednak nie tylko ten obszar ma być dostępny w grze. Wedle źródeł część wątków fabularnych i misji odbywać się będzie na terenie Ameryki Południowej - potwierdzono m.in. Kubę. Istnieje także spora szansa, że nasi główni protagoniści zagoszczą w Meksyku.

Jason i Lucia - co wiemy o grywalnych bohaterach?

Jason i Lucia to dwójka protagonistów w GTA 6. Ich historie będziemy najprawdopodobniej poznawać równolegle. Doniesienia sugerowały, że kobieta może pochodzić z Meksyku. To również wskazywałoby na potencjalne misje zlokalizowane w latynoskim kraju.

Deweloperzy GTA 6 chcą w wątkach fabularnym mocno zainspirować się kryminalnym duetem znanym z szerszej kultury. Mowa w tym przypadku o Bonnie & Clyde, czyli ikonach amerykańskiej popkultury. Dla wielu osób para była symbolem walki z nierównościami oraz m.in. nieuczciwym wymiarem sprawiedliwości.

Sylwetkę Lucii prezentowaliśmy w jednym z naszych materiałów. Protagonistka została odtworzona w programach do animacji przez jednego z utalentowanych grafików. Trudno powiedzieć jak bardzo realna Lucia może odbiegać od tego projektu.

Ten zrzut ekranu obiegł całą świat. Czy może być faktyczną grafiką z GTA 6?

Swego czasu w sieci pojawił się intrygujący zrzut ekranu, mający rzekomo pochodzić z GTA 6. Widzimy na nim kobiecą sylwetkę znajdującą się na jednej z dzielnic miasta. O ile ciężko stwierdzić, czy lokacja, z jaką mamy do czynienia to Miami, o tyle kobieta jako grywalna postać idealnie pokrywa się z licznymi przeciekami sugerującymi, że to właśnie płci żeńskiej deweloperzy oddadzą tym razem palmę pierwszeństwa.

Nie do końca wiadomo jakie pochodzenie można przypisać temu screenshotowi. Spekuluje się, że grafika może pochodzić z wycieku, który miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku.

Cała paleta aktywności. Dlaczego w GTA 6 nie będziemy się nudzić?

Wedle przecieków z ostatnich miesięcy Grand Theft Auto 6 zaoferuje aż ponad 500 różnych aktywności i zadań, które zadbają o to, że nie poczujemy znużenia. Będziemy mogli: grać w koszykówkę, zajmować się wędkarstwem, odwiedzać muzeum czy uprawiać zapasy.

Intrygująco z listy aktywności prezentują się takie pozycje jak: Bonnie & Clyde Mystery, Drug House Drug Dealer, Kidnapping Victim czy UFO Animal House.

GTA 6 zafunduje niespotykany dotąd realizm?

W GTA 6 mamy uświadczyć możliwości najnowszej wersji silnika RAGE od Rockstar Games. Wiemy, że twórcy serii GTA oraz hitowego Red Dead Redemption przykładają ogromną wagę do szczegółów i detali. Te mają w najnowszej produkcji występować na nieosiągalnym do tej pory poziomie realizmu.

Przykładowo ciekawy szczegół dostrzeżono na filmie pochodzącym z wersji alpha z października 2021 roku. Protagonista Jason wsiada na rower, po czym najpierw naciska hamulce ręczne, nim wystartuje.

Na innym z filmów postrzelony funkcjonariusz próbuje wstać, ale nieustannie baczy na fragment ciała, w który dosłownie chwilę wcześniej otrzymał pocisk z pistoletu od protagonistki Lucii.

W GTA 6 ma pojawić się również system realistycznej pogody. Na jednej ze scen, która pojawiła się w przeciekach, można było uświadczyć ciekawą prezentację wiatru i mgły. Zgodne jest to z poprzednimi doniesieniami, że w grze występować będą m.in. kataklizmy naturalne.

Działanie sztucznej inteligencji na przykładzie pościgów policyjnych

Dla fanów policyjnych pościgów w serii GTA również się coś znajdzie. Sztuczna inteligencja w "szóstce" ma działać na znacznie wyższym poziomie niż do tej pory. Przykładowo funkcjonariusze będą w stanie rozpoznać nasz samochód, nawet jeśli go przemalujemy. Dodatkowo mundurowi sukcesywnie otoczą miejsce zbrodni dokonane przez nas, co doda więcej immersji rozgrywce.

Napięcie związane z nadejściem policji ma się w nowej odsłonie serii kumulować. W poprzednich częściach mogliśmy odnieść wrażenie, że gliniarze pojawiali się przy nas momentalnie - czasami bardzo nagle.

Budynki nie będą puste - wejdziecie do wielu miejsc

Kolejny przeciek, który w swoim czasie mocno rozgrzał fanów GTA. W nowej odsłonie mamy mieć możliwość eksploracji wielu budynków, które często związane będą z misjami głównymi i pobocznymi. Odwiedzimy chociażby stacje benzynowe, puby czy restauracje.

W kontekście immersyjności samej rozgrywki to ogromna zaleta. Istnieje wiele produkcji gamingowych, gdzie nie ma możliwości wejścia do zaprojektowanych konkretnych pomieszczeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy