Trade Offers, czyli nowa opcja wymiany na Steamie

Niespodziewanie Valve wprowadziło nową opcję do swojej platformy dystrybucji cyfrowej.

Przypadnie ona do gustu graczom, którzy lubią wymieniać się wirtualnymi dobrami ze znajomymi. Od teraz użytkownicy Steama dzięki Trade Offers mogą składać oferty wymiany przedmiotami znajomym. Trade Offers docelowo ma ułatwić przekazywanie wirtualnych przedmiotów, w tym m.in. kart kolekcjonerskich, innym graczom.

Do tej pory mogliśmy tylko dać daną rzecz drugiemu użytkownikowi i liczyć, że się nam odwdzięczy oddając nam coś ze swojej kolekcji. Teraz możemy zaprezentować konkretną propozycję wymiany. Jak to działa? Bardzo prosto - wchodzimy do ekwipunku (swojego lub gracza, któremu chcemy wysłać ofertę) i proponujemy wymianę.

Reklama

W kolejnym okienku musimy wybrać przedmioty, które chcemy przekazać, oraz rzeczy, które chcielibyśmy otrzymać w zamian. Co więcej, propozycję możemy złożyć nawet wtedy, kiedy druga osoba nie będzie zalogowana na Steamie. Cały proces może odbywać się też z poziomu przeglądarki.

Na razie Trade Offers ograniczone jest tylko do osób z listy znajomych, ale niewykluczone, że wkrótce będziemy mogli wymieniać się wirtualnymi dobrami ze wszystkimi użytkownikami serwisu. I jeszcze jedno - jeśli ktoś w opcjach swojego profilu ustawił swój profil na prywatny, nie będzie można wysłać oferty.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy