Reklama

Tomasz Bagiński nakręci nową ekranizację Wiedźmina

Tomasz Bagiński - nominowany do Oscara za animację Katedra twórca świetnych zwiastunów gier wiedźmińskich - zamierza nakręcić film na podstawie przygód Białego Wilka. Zainteresowani?

A że to właśnie ekipa Bagińskiego najlepiej nadaje się do zrobienia nowej produkcji osadzonej w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, nie trzeba chyba nikogo przekonywać - studio miało już wielokrotnie z nim do czynienia, tworząc fenomenalne zwiastuny i intra do gier CD Projekt RED. Ponadto oznaczałoby to spore szanse na zmazanie plamy na honorze polskiej kinematografii, jakim były film i serial z Geraltem w roli głównej z 2001 roku.

Animacja? A może jednak film aktorski? To pytanie zadawali sobie fani, gdy pojawiła się informacja, że Tomasz Bagiński i jego Platige Image złożyli wniosek do PISF o dofinansowanie ekranizacji Wiedźmina. Głos w sprawie zabrali sami zainteresowani, którzy postanowili wyjaśnić, jakiego rodzaju produkcji powinniśmy oczekiwać.

Reklama

Przedstawiciele studia Platige Image opublikowali na swoim facebookowym fanpage'u krótki wpis, w którym potwierdzili, że pracują nad ekranizacją Wiedźmina. Ujawnili także, że produkcja, której reżyserem będzie sam Tomasz Bagiński, nie będzie animacją, a filmem aktorskim. Może to być pewne zaskoczenie, bo twórcy do tej pory specjalizowali się właśnie w animacjach, co można zobaczyć chociażby po Katedrze z 2002 roku i trailerach gier CD Projekt RED.

Obraz ma bazować na "prozie Andrzeja Sapkowskiego", nie sprecyzowano jednak czy chodzi o konkretne opowiadanie, niedawną powieść "Sezon burz" czy pięcioksiąg. Niewykluczone też, że Bagiński wraz ze swoją ekipą zdecyduje się na stworzenie nowej historii, która będzie jedynie osadzona w wiedźmińskim świecie.

Pewnie zastanawiacie się, jak wyglądać będzie pełnometrażowy film od tego zespołu. Cóż, może wkrótce się dowiemy. A na razie - zobaczcie jeszcze raz świetne filmiki do wirtualnego Wiedźmina:

Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje