Reklama

The Walking Dead: Destinies - nadchodzi nowa gra z postapokaliptycznej serii?

​Robert Kirkman, któremu zawdzięczamy powstanie kultowej serii gier o przygodach dorastającej Clementine jest prawdopodobnie zaangażowany w pracę nad nową produkcją. Świadczyć ma o tym zgłoszenie nowego znaku towarowego - "The Walking Dead: Destinies".

Narastający sukces

"The Walking Dead" oprócz znakomitego komiksu czy serialu kojarzyć się może graczom ze świetną serią, która zyskała uznanie krytyków i zdobyła miłośników na całym świecie. Robert Kirkman twórca komiksu, znany jest ze współpracy ze studiem Telltale Games, która to zaowocowała stworzeniem serii gier wideo odbijających się szerokim echem ze względu na swój głęboki emocjonalny ładunek i wciągającą narrację.

Nowa gra nadchodzi?

"The Walking Dead: Destinies" może się okazać tytułem nadchodzącej gry wideo powstającej z udziałem Roberta Kirkmana. Niespodziewanie informacja ta wyszła na jaw po odkryciu zgłoszenia zupełnie nowego znaku towarowego przez Kirkmana pod wspomnianym wcześniej tytułem.

Reklama

"The Walking Dead: Destinies" zostało zaklasyfikowane do kategorii gier wideo/oprogramowania, przez co pozostawia to dużo miejsca na spekulacje na temat tego, co ten tytuł może przynieść w przyszłości. Powszechnie wiadomo, iż Kirkman zawarł wieloletnią, wieloplatformową i wielotytułową umowę z Telltale Games, która to rozpoczęła się w 2011 roku, ale wraz z zamknięciem studia i wynikającym z tego ponownym uruchomieniem licencja na markę "The Walking Dead" powróciła do Kirkmana. Co oznacza, że teraz twórca postapokaliptycznego świata może robić, co mu się podoba ze swoją własnością i wygląda na to, że nie jest bezczynny.

Niestety jednak poza potencjalnym tytułem obecnie nie wiele więcej wiadomo. Żadne studio nie ogłosiło jeszcze projektu, a tego typu proces z reguły zajmuje trochę czasu. Nie ma również żadnych informacji na temat charakteru następnej gry, jaki będzie miała gatunek lub na jakiej platformie się miałaby się znaleźć.

Kolejne przypuszczenia

Prawdopodobnie istnieje tyle różnych wizji dotyczących tego, jak nowa gra powinna wyglądać, ilu jest fanów "The Walking Dead". Spora część zapewne chciałaby wrócić do wersji opowieści Telltale, jednak równie interesujący i odkrywczy mógłby być RPG, w którym to samotny bohater próbuje przetrwać apokalipsę, walcząc z zombie i zawierając sojusze. A może będzie to coś bliższego "The Walking Dead: Saints & Sinners", które to skupia uwagę na doświadczeniu przypominającym VR? Na ten moment niestety pozostaje nam tylko czekanie na rozwój wydarzeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Walking Dead: Destinies | Telltale Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy