The Thaumaturge: Polski dubbing już dostępny w grze

Studio developerskie Fool's Theory i wydawca 11 bit studios ogłosiły, że już wszyscy bohaterowie The Thaumaturge, narracyjnej gry RPG rozgrywającej się w 1905 roku w Warszawie, przemawiają w rodzimym języku.

Na początku XX wieku Warszawa została podzielona przez zaborców, którzy próbowali usunąć język polski ze wszystkich dziedzin życia, w tym ze szkół. Dążenie to ostatecznie zakończyło się niepowodzeniem dzięki dzielnemu duchowi Polski i jej mieszkańców. Niemniej zespół deweloperów postanowił uhonorować głosy społeczności wszak polski dubbing był od czasu premiery jednym z najbardziej pożądanych dodatków.

Aby zachować słowiański posmak narracji w The Thaumaturge, pierwotnie angielskie dialogi zostały nagrane przez polskich aktorów. Teraz wracają oni do swych ról wraz z polskim dubbingiem. Dzięki nasyceniu dialogów z gry warszawskim klimatem, słownictwem z epoki i wyrażeniami, które nie są obecne w dzisiejszej codziennej mowie, The Thaumaturge z polskimi głosami zapewnia graczom jeszcze bardziej realistyczne wrażenia.

Reklama

The Thaumaturge to izometryczna gra RPG, która łączy wciągającą narrację z moralnie niejednoznacznymi wyborami. Stworzona przez Fool's Theory i wydana przez 11 bit studios, pozwala graczom wcielić się w Wiktora Szulskiego, utalentowanego, ale udręczonego przez własne demony taumaturga, który przemierza ulice Warszawy z początku XX wieku.

The Thaumaturge dostępny jest na PC, a wersja konsolowa gry ukaże się jeszcze w tym roku. Aby uczcić dzisiejszą premierę polskiej wersji językowej, produkcja jest obecnie przeceniona o 25% na Steam.

INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama