​The Last of Us. Najwyżej i najlepiej oceniane przez fanów odcinki serialu HBO

Pierwszy sezon The Last of Us to już historia. Wszystkie dziewięć odcinków zostało wyemitowanych na platformie HBO Max. Jak prezentuje się ranking najwyżej i najniżej ocenianych epizodów przez fanów tej produkcji? Oto pełne zestawienie.

Zacznijmy od odcinków najgorszych. Jak już pisaliśmy na łamach serwisu, odbiorcom najmniej spodobały się epizody, które przedstawiały relacje homoseksualne bohaterów. Siódmy i trzeci odcinek mocno spolaryzowały widownię, a krytykę można usłyszeć aż do teraz. Zarzuty wobec producentów serialu, jak możemy wyczytać, dotyczą m.in. "politycznej propagandy" i wpajaniu "niepotrzebnych wątków". W komentarzach pojawiał się także aspekt rozwlekania niektórych tematów do granic możliwości.

Z kolei nie sposób nie odnieść wrażenia, że najwyższą notą (na bazie branżowego globalnego serwisu IMDB.com) legitymują się te epizody, które obdarzone są największą dramaturgią, zwrotami akcji i newralgicznymi, istotnymi dla całej fabuły scenami. Tutaj więc wyróżnić można epizod piąty z rewelacyjną oceną 9,5/10, jak również ósmy opisujący historię kanibala Davida (nota 9,4/10).

Reklama

Pełne zestawienie najlepiej ocenianych odcinków wg. IMDB:

  • Odcinek 5. Endure and Survive - 9,5/10
  • Odcinek 8. When We Are in Need - 9,4/10
  • Odcinek 1. When You’re Lost in the Darkness - 9,2/10
  • Odcinek 2. Infected - 9,1/10 ex aequo Odcinek 9. Look for the Light - 9,1/10
  • Odcinek 6. Kin - 8,9/10
  • Odcinek 4. Please Hold to My Hand - 8,4/10
  • Odcinek 3. Long, Long Time - 8,0/10
  • Odcinek 7. Left Behind - 7,4/10

Warto w tym miejscu nadmienić o tym, że HBO oficjalnie zamówiło już drugi sezon produkcji. Wiemy, że przedstawi on prawdopodobnie historię z gry The Last us Part II, a więc kontynuacji oryginalnego dzieła studia Naughty Dog. Wedle najnowszych doniesień sequel składał się będzie co najmniej z dwóch sezonów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy