Reklama

The Elder Scrolls Online: Na XBO pograją posiadacze srebrnych kont?

The Elder Scrolls Online - wbrew panującym trendom - do zabawy wymagać będzie opłacania miesięcznego abonamentu. I tu pojawia się problem wersji konsolowych..

Na XBO i PS4 gra po sieci nie będzie darmowa. Czy gracze zechcą opłacać dwie subskrypcje jednocześnie? Raczej nie, ale Bethesda stara się przekonać Microsoft, by ten zrezygnował z opłat w przypadku sieciówki firmy.

Tak przynajmniej stwierdził Pete Hines w rozmowie z OXM. Przekonuje, że na co dzień konieczność opłacania abonamentu za złote konto Xbox Live mu nie przeszkadza - nie wydaje bowiem pieniędzy na możliwość gry w sieci w konkretnym tytule, ale za opcję multi w ogóle. Inaczej jednak sprawa może wyglądać w przypadku The Elder Scrolls Online.

Reklama

Hines twierdzi, że dla wielu graczy tej produkcji jedyną sieciówką może być właśnie gra Bethesdy (nie jest to pozbawione sensu - dotychczasowe odsłony cyklu były przecież singlowe, więc fani mogą nie lubić tytułów multiplayerowych). I dlatego firma stara się przekonać włodarzy Microsoftu, by ci w tym konkretnym przypadku zrobili wyjątek i umożliwili zabawę także posiadaczom darmowych, srebrnych kont Xbox Live. Negocjacje na razie są w toku i nie wiadomo, czy się powiodą.

Teoretycznie ten sam problem dotknie posiadaczy PlayStation 4, ale tutaj raczej nie powinno być takich kłopotów - już jakiś czas temu przedstawiciele Sony obiecali, że niektóre gry sieciowe nie będą wymagały do rozgrywki płatnego Plusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje