Terraria z 35 milionami sprzedanych egzemplarzy

​Andrew Spinks i jego studio Re-Logic pochwalili się, że popularna Terraria jest już dostępna na platformie Stadia, gdzie dostała się po małych kontrowersjach. Jednocześnie poinformowano, że produkcja osiągnęła nakład na poziomie 35 milionów egzemplarzy od premiery w 2011 roku.

Terraria ukazała się dziesięć lat temu stanowiąc dwuwymiarową odpowiedź na popularność Minecrafta. To gra bardzo podobna w założeniach. Zbieramy surowce, budujemy konstrukcje i walczymy z przeciwnikami, lecz nie w trzech wymiarach, lecz w "płaskiej" perspektywie z boku.

Gra w wersji na platformę Stadia niespodziewanie anulowana w ubiegłym miesiącu, ponieważ twórca produkcji - wspomniany Andrew Spinks - został zbanowany przez Google, tracąc dostęp do wszystkich usług tej korporacji. Później najwyraźniej udało się go jednak udobruchać.

Reklama

W marcu Spinks i jego Re-Logic raz jeszcze zmienili zdanie i zapewnili, że prace nad konwersją Terrarii będą jednak kontynuowane. Na oficjalnym forum dyskusyjnym opublikowano bowiem aktualizację, która potwierdza, że mężczyzna odzyskał dostęp do swojego cennego konta Google.

"Ostatnie" rozszerzenie do gry wydano w maju ubiegłego roku, lecz twórcy wrócili jednak do prac, wyraźniej nie mogąc zostawić tytułu za sobą. Stąd właśnie konwersja na Stadię oraz dalsze plany na przyszłość. Widząc tak ogromną sprzedaż, raczej nie ma co dziwić się deweloperom.

Tytuł otrzymuje regularne aktualizacje już od dawna. Już w grudniu 2011 roku wydano wersję 1.1. Co interesujące, już w lutym ogłoszono brak dalszego wsparcia, lecz Andrew Spinks - główny projektant i programista -  wytrzymał tylko do 2013 roku, gdy wrócił do pracy z głową pełną nowych pomysłów.

Nieco później firma wydawnicza 505 Games sfinansowała porty na PS3 oraz X360, a następnie także na PlayStation Vita, Android, iOS, i Windows Phone. W październiku 2013 roku ukazała się odsłona 1.3, z nowymi mechanizmami rozgrywki oraz usprawnioną grafiką, początkowo tylko na PC.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Terraria
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy