Tekken 7 nadchodzi również na PC?

Miłośnicy konsolowych bijatyk oczekiwali zapowiedzi nowego Tekkena już od premiery konsol nowej generacji.

Namco kazało nam czekać aż do ubiegłego tygodnia, kiedy to pojawiła się pierwsza informacja oraz zwiastun najnowszej części Tekken 7. Najnowsze przecieki sugerują ponadto, że może to być pierwsza odsłona serii, która pojawi się również na komputery PC!

Informacja o możliwym pojawieniu się Tekkena 7 na PC została opublikowana przez sklep Amazon, który rozpoczął sprzedaż przedpremierową w cenie 39.99 funtów. Oferta szybko zniknęła ze sklepu, jednak został zachowany dowód w postaci poniższego zdjęcia.

Należy pamiętać, że to nie pierwszy raz, kiedy Amazon wychyla się z daną ofertą na długo przed oficjalną zapowiedzią, po czym po pewnym czasie okazuje się, że była to prawda. Celowy czy przypadkowy wyciek?

Argumentem świadczącym o możliwości pojawienia się bijatyki Tekken 7 na PC jest również podejście samego szefa działu Tekken - Katsuhiro Harary - który od pewnego czasu rozważał możliwość wypuszczenia kolejnej bijatyki właśnie na PC. Dodajmy do tego fakt, że Tekken 7 tworzony jest na silniku Unreal Engine 4, który znacząco ułatwia konwersję na poszczególne urządzenia.

Obecnie jedyną pozycją z uniwersum dostępną dla komputerów jest karcianka Tekken Card Tournament. Więcej szczegółów w tej sprawie zostanie zapewne ujawnione za 3 dni, kiedy to rozpocznie się kolejna edycja Comic Con. Dziś wiadomo, że gra na pewno zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje