Ted: Słynny filmowy miś w mrocznej grze wideo Detroit: Become Human

Film komediowy Ted w reżyserii Setha MacFarlane’a zdobył sporą popularność dekadę temu. Teraz jeden z youtuberów postanowił przypomnieć światu o tym sympatycznie wyglądającym misiu pluszowym. Wdrożył on go do Detroit: Become Human.

Film Ted okazał się być hitem dekadę temu

Ted to familijna produkcja z 2012 roku. W głównych rolach zagrali Mark Wahlberg oraz Mila Kunis. Głównym bohaterem jest John Bennett (w tej roli Mark Wahlberg), który w wieku 35 lat chce wprowadzić stabilizację do swojego życia. Przeszkadza mu jednak pluszowy miś o imieniu Ted, który ożył dzięki rzuconemu zaklęciu w dzieciństwie Bennetta. Film ponad dekadę temu został dosyć dobrze przyjęty przez krytyków i widzów.

Utwór "Everybody Needs A Best Friend" został nominowany do Oscarów w kategorii "Najlepsza Piosenka", choć nie wygrał statuetki. Ted otrzymał łącznie dwie nagrody filmowe w 2013 roku. Dzisiaj familijna produkcja jest już jednak nieco zapomniana. Na pomysł jej przypomnienia wpadł youtuber znany pod pseudonimem "eli_handle_b.wav", który postanowił umieścić tytułowego pluszaka w mrocznej grze Detroit: Become Human. Film wyszedł niezwykle groteskowo, ale też taki był jego cel podczas tworzenia.

Reklama

Ted w mrocznej grze od Quantic Dream

Wspomniany twórca internetowy specjalizuje się w tego typu połączeniach świata filmu i gier wideo. Jim Carrey "wystąpił" w Cyberpunku 2077, John Wick zagościł w świecie Resident Evil 4, a Ron Swanson z Parks and Recreation pojawił się w Half-Life 2. Teraz kolej na misia Teda. Znajduje się on w scenerii, w której świat opanowały androidy przypominające ludzi. W fabule gry część z nich zaczyna się buntować i oswobadzać z rąk właścicieli, co powoduje ogólny niepokój.

Widać zatem, że teoretycznie postać z filmu familijnego raczej nie pasuje do konwencji gry. Twórca ten jednak tak dobrze wkomponował Teda, że idealnie pasuje do poszczególnych scen. Przemierza on ulice Detroit i napotyka na swojej drodze bohaterów gry od Quantic Dream. W telewizji wyświetla się także komunikat o poszukiwaniu pluszaka.

Niespełna półtoraminutowy film robi dostarcza mnóstwa uśmiechu na twarzy i pozwala na spojrzenie na te obie produkcje z zupełnie innej perspektywy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Detroit: Become Human

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy