Tales from the Borderlands wraca do sprzedaży

​Tales from the Borderlands to jedna z lepszych, odcinkowych przygodówek, jakie wyprodukowało studio Telltale Games. Niestety, po bankructwie tej firmy tytuł przepadł i w wyniku problemów licencyjnych przepadł ze sklepów i systemów dystrybucji cyfrowej. Wkrótce jednak powróci.

Gearbox - właściciele licencji, którzy odkupili cały tytuł po upadku Telltale - ogłosili bowiem, że grę będzie można ponownie kupić począwszy od następnej środy, 17 lutego. Od premiery pierwszego odcinka w 2014 roku minęło już ponad sześć lat, lecz kreskówkowa oprawa zbytnio się nie starzeje.

Obok The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands jest dzisiaj uznawane za najlepsze rezultaty krótkiej mody na produkcje epizodyczne, zapoczątkowanej przez The Walking Dead i zakończonej gdzieś w 2017 roku, na rok przed upadkiem Telltale, które rozwijało się ponad swoje możliwości.

Reklama

Powracająca do sprzedaży seria składa się z pięciu odcinków i bazuje oczywiście na uniwersum popularnych strzelanek Borderlands od Gearbox. Jeden z głównych bohaterów - Rhys - pojawił się później nawet w Borderlands 3, lecz jego koleżanka - Fiona - nie doczekała się tego zaszczytu.

Tales from the Borderlands będzie dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Dzięki funkcji kompatybilności wstecznej zagramy także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jedyną brakują opcją będzie ekran statystyk, który w grach Telltale klasycznie pokazywał, jakie decyzje podjęli gracze.

Akcja toczy się po wydarzeniach z Borderlands 2. Rhys - pracownik korporacji Hyperion - oraz Fiona - zawodowa oszustka - przybywają na planetę Pandora, gdzie odkryto kolejne Vaulty, zawierający rzekomo nieprzebrane bogactwa. Wcielamy się na zmianę w obie postacie, poznając historię.

Jest też sporo postaci znanych właśnie ze strzelanek, jak Handsome Jack, Mad Moxxi, Claptrap i tak dalej. Seria była kończona już w obliczu ogromnych problemów Telltale, przez garstkę pozostałych w studiu pracowników - według niektórych opinii taka koncentracja wyszła grze na dobre.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tales from the Borderlands
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy