Reklama

Take-Two pozwało twórców modyfikacji do GTA 3 i Grand Theft Auto: Vice City

​Take-Two pozwało programistów odpowiadających za stworzenie modów do Grand Theft Auto 3 i GTA: Vice City, określanych mianem remasterów.

Take-Two walczy z twórcami modyfikacji kasując ich projekty z internetu. Teraz jednak wydawca nie ograniczył się wyłącznie do tego działania, ale pozwał autorów modów do sądu za złamania zasad EULA. Mody re3 oraz reVC poprawiają oprawę graficzną oryginalnych wersji GTA 3 oraz Grand Theft Auto: Vice City i wnoszą parę innych zmian usprawniających obie produkcje, ale najwyraźniej te przeszkadzają firmie odpowiedzialnej za markę. Pozwała ona do sądu w San Francisco cztery osoby za "swobodne oraz darmowe udostępnienie obu gier".

Należy tu zaznaczyć, że są to fanowskie odtworzenia bazujące na kodach źródłowych pierwotnych wersji, które nie zostały wykradzione Rockstar Games i opublikowane w sieci. W GitHubie udostępniono sam kod, z kolei modyfikacje do działania wymagają oryginalnego GTA 3 oraz GTA: Vice City. Dodatkowo EULA, na które powołuje się Take-Two, obejmuje graczy, którzy grali w dany tytuł.

Reklama

Działania Take-Two nie dziwią z jednego kluczowego powodu, mianowicie korporacja chce wydać remastery GTA: Trilogy, a fanowskie projekty określane mogą mu w tym przeszkadzać. Remastery Rockstar Games wniosą głównie podbicie poziomu graficznego, który będzie miksem oryginału z nowoczesnością, co oznacza, że nie należy oczekiwać tu zmian na miarę remake'u.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje