Sztuczka na PlayStation 5, dzięki której zaoszczędzicie dużo miejsca na dysku

Brak miejsca na dysku PS5 to problem, który zaczyna doskwierać coraz większej liczbie konsolowych graczy. Dzięki jednej wskazówce będziecie w stanie uwolnić sporo przestrzeni dyskowej, co pozwoli Wam na pobranie i instalację kolejnych produkcji gamingowych.

Next-genowe gry potrafią zajmować naprawdę dużo miejsca na dysku. Coraz to lepsza warstwa wizualna i animacje momentami zbliżające się do fotorealizmu, to aspekty nierzadko serwowane nam przez popularnych producentów gier wideo. To oczywiście świadczy o rewolucji i ogromnym postępie branży.

Zjawisko niesie ze sobą jednak kilka wad. Największą bolączką jest bez wątpienia fakt, że nowe pozycje mogą zająć lwią część naszego dysku, pochłaniając 100, 150 czy nawet 200 GB dyskowej przestrzeni. Jeśli lubicie ogrywać wiele produkcji jednocześnie, to prędzej czy później napotkacie problem związany z brakiem wolnej przestrzeni na swoim nośniku.

Reklama

Istnieje jedna prosta sztuczka na PlayStation 5, pozwalająca na uwolnienie dodatkowych pokładów gigabajtów. Mocno powiązana jest ona ze zdobywaniem wirtualnych trofeów podczas rozgrywki. Domyślne ustawienia konsoli Sony za każdym razem podczas zdobycia konkretnego trofeum uwieczniają ten moment w postaci zapisania klipu wideo na dysku.

Opcję tę możemy dowolnie skonfigurować w ustawieniach konsoli. Oto co trzeba wykonać:

Przechodzimy do sekcji Ustawienia, a następnie wybieramy Zrzuty i transmisje oraz Automatyczne zrzuty. W Panelu Trofea otrzymujemy kilka konfiguracyjnych funkcji.

  • Zapisuj zrzuty ekranu dotyczące trofeów - pozwala na automatyczne zapisywanie zrzutów ekranu
  • Zapisuj klipy wideo dotyczące trofeów - automatycznie zapisuje filmy podczas uwieczniania momentów
  • Czas trwania klipu wideo dotyczącego trofeum - pozwala wybrać długość klipu wideo ze zdobywanego trofeum

Oczywiście najwięcej miejsca na dysku pochłaniają klipy wideo. Wyłączenie tej funkcji w znaczący sposób powinno pomóc nam zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni. Szczególnie rekomenduje się to graczom ogrywających sporo gamingowych tytułów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy