​Szkoła Magii i Czarodziejstwa z Harry’ego Pottera odtworzona w No Man’s Sky

Jak uprzyjemnić sobie oczekiwanie na Hogwarts Legacy? Na przykład budując znaną z książek i filmów Szkołę Magii i Czarodziejstwa w No Man’s Sky.

Pewna fanka Harry’ego Pottera postanowiła wykorzystać możliwości, jakie daje No Man’s Sky, by zbudować w świecie gry model Szkoły Magii i Czarodziejstwa z uniwersum Harry’ego Pottera. Wykorzystała do tego istniejącą już w grze mechanikę budowania własnej bazy oraz elementy “budowlane", jakich dostarcza NMS. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że kosmiczna baza nie może być zbudowana z tych samych “klocków" co stylizowana na średniowieczne zamczysko Szkoła Magii... a jednak! Sami zobaczcie:

Reklama

Budowa trwała kilka tygodni, ale efekt jest imponujący - nie zabrakło nawet boiska do gry w kultowego Quidditcha. Niestety, na chwilę obecną budowlę można podziwiać jedynie na screenshotach i to tylko z zewnątrz, chociaż autorka twierdzi, że udało jej się zbudować również kilka ikonicznych wnętrz, na przykład Wielką Salę.

No Man’s Sky to połączenie gry survivalowej, symulatora kosmicznego, gry taktycznej i paru innych gatunków, jednak gracze kojarzą ją przede wszystkim z powodu gigantycznych obietnic twórców co do zawartości, które okazały się... nieco rozdmuchane w porównaniu z efektem na premierę - delikatnie mówiąc.

Gra i twórcy bardzo długo byli w niesławie, ale należy im oddać, że przez kilkanaście miesięcy ciężko pracowali nad tym, by dostarczyć w końcu graczom to, co obiecali im przed premierą. Natomiast w tym momencie gracze z niecierpliwością oczekują na Hogwarts Legacy, czyli grę na podstawie książek o Harrym Potterze, która ma się toczyć w otwartym świecie. Jej premierę zapowiedziano na 10 lutego 2023.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: No Man’s Sky | Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama