Reklama

Szef Xboksa wyjaśnia, dlaczego Microsoft nie zajął się PC na E3

Choć przedstawiciele Microsoftu zarzekają się, że zaczynają się coraz bardziej koncentrować na PC, jako platformie do gier, o produkcjach w wersji na komputery na minionych targach E3 gigant z Redmond nie wspominał wcale.

Dlaczego? Wyjaśnił to w jednym z wywiadów Phil Spencer, szef działu firmy odpowiedzialnego za Xboksa. Spencer mówi wprost - E3 to impreza typowo konsolowa. Nie ma w niej więc za bardzo miejsca dla komputerów.

"Jestem szefem gier w Microsofcie. Moją robotą jest przygotowanie wraz z zespołem strategii, określenie growych priorytetów wewnątrz firmy. Myślę, że możecie się ze mną zgodzić, że granie na Windowsie nigdy nie było w lepszej formie, jeśli chodzi o kwestię obecności na tej platformie największych marek" - wyjaśnia Spencer.

Reklama

"League of Legends, World of Tanks - te produkcje zmniejszają nasze wysiłki na rynku konsolowym w odniesieniu do liczby użytkowników i dochodów. A są dostępne właśnie na PC. E3 jest pokazem dla sklepów. To konsolowa impreza, więc nie jest to według nas zbyt dobre miejsce, by mówić o Windowsie, ale granie na nim jest kluczowe dla sukcesu Microsoftu" - dodaje szef firmy.

Podkreślił przy tym, że produkcje komputerowe mają swoje dedykowane imprezy - na przykład League of Legends posiada własne mistrzostwa i turnieje. To właśnie na nich - jak twierdzi Spencer - gry PC mogą być pokazywane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy