Szef Stadia chwalił swoje studia – na tydzień przed zamknięciem

​Pracownicy oddziałów deweloperskich usługi Google Stadia byli podobno mocno zaszokowani, gdy dowiedzieli się 1 lutego, że ich firmy zostaną zamknięte. Jak wspominają, jeszcze tydzień wcześniej ich szef - Phil Harrison - wysłał do wszystkich emaile, w których chwalił wszystkich za "świetne postępy".

Kilka dni później mówiono już nie o postępach, lecz o masowych zwolnieniach. Pracownicy mogą oczywiści szukać przyszłości gdzie indziej w przepastnym imperium Google, lecz dla specjalistów od gier wideo chyba nie ma tu zbyt wiele miejsca, zwłaszcza dla osób, które nie są programistami.

"Stadia robi świetne postępy na drodze do zbudowania różnorodnego i utalentowanego zespołu oraz zestawu gier na wyłączność. Wkrótce potwierdzimy informacje na temat dalszego budżetu, co przełoży się na strategię na 2021 rok" - napisał Harrison we wspominanej wiadomości z 27 stycznia.

Reklama

Już pięć dni później na oficjalnym blogu ogłaszał, że wewnętrzne oddziały deweloperskie zostaną zamknięte, a Stadia będzie teraz oferowana raczej jako technologia do budowy innych usług strumieniowania przez zainteresowane podmioty. Jak widać, budżetu nie udało się zabezpieczyć.

Abonament Stadia Pro pozostaje dostępny, ale kluczowe jest właśnie to, że Google zamierza licencjonować swoją - całkiem imponującą - technologię innym podmiotom zainteresowanym oferowaniem własnej usługi strumieniowania, ale obawiającym się dużej inwestycji w infrastrukturę.

Jeśli o oddziałach deweloperskich mowa, są to dwa studia, w Los Angeles oraz w kanadyjskim Montrealu. Poszkodowanych jest 150 pracowników. Bez żadnych namacalnych efektów odchodzi na przykład Jade Raymond, która została ściągnięta z EA Motive, by nadzorować kreatywne prace.

4 lutego Harrison przeprowadził podobno sesję pytań i odpowiedzi z pracownikami. Ten miał żałować treści napisanych we wcześniejszym emailu. Co kontrowersyjne, menedżer przyznał się, że doskonale wiedział już wtedy, że studia zostaną zamknięte i w przeciągu tego tygodnia nic się nie zmieniło.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stadia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy