Świetny demake Dead Space'a. Można się przenieść w czasie

Dead Space to jeden z najgłośniejszych horrorów ostatnich lat. Produkcja stworzona przez Electronic Arts w 2008 roku cieszy się wielką popularnością. Ostatnio jeden z fanów stworzył ciekawy projekt demake’u.

Demake to szczególny proces w grach wideo

Najpierw wyjaśnijmy sobie, czym jest demake, gdyż to pojęcie jest dosyć rzadko używane. Demake to dość szczególny proces, podczas którego nowe produkcje są przerabiane w ten sposób, by przypominały gry w stylu retro. Zazwyczaj te tytuły są modyfikowane w sposób nieoficjalny przez fanów i osadzane na silnikach, mających na celu upodobnić grę do czasów starszych generacji. Tego typu zabiegi są stosowane dużo rzadziej niż remake’i (unowocześnianie starszych produkcji), ale gdy już powstają, to cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Wywoływanie nostalgii, powrót do czasów młodości czy nawet dzieciństwa w grach zawsze jest sposobem, który pozwala zdobycie serca. Jeden z graczy postanowił przeprowadzić demake fragmentu horroru od EA - Dead Space tak, by gra przypominała produkcję na platformę PlayStation z pierwszej generacji. Ten demake udał się znakomicie.

Reklama

"Postarzenie" Dead Space’a wyszło doskonale

Autorem demake’u jest Fraser Brumley. Australijczyk mieszkający na co dzień w Melbourne w stanie Wiktoria jest twórcą tak zwanych "indyków". Tym razem pochwalił się publikacją demake’u Dead Space’a, czym sprawił, że tytuł wygląda jak wyprodukowany na PlayStation 1. Niestety nie cała gra została przeniesiona, a jedynie około kwadransa rozgrywki.

Przeniesienie całości tak wielkiej produkcji z całą pewnością pochłonęłoby zbyt dużo czasu i energii. Projekt jednak zyskał ogromny rozgłos i sympatię wśród fanów gamingu. Niewykluczone zatem, że Brumley będzie w następnych miesiącach publikował kolejne swoje projekty związane z demake’ami głośnych gier wideo. Zapewne fani klimatów retro chcieliby zobaczyć więcej tego typu produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy