Świat Wiedźmina jako rozbudowany mod do strategii Total War

​Wiedźmin przeszedł z książek na udane gry wideo, nie tylko z gatunku RPG, ale także karciankę. Wydaje się, że to nie wszystkie zastosowania dla opowieści Andrzeja Sapkowskiego, a wykreowany przez pisarza świata nadał by się całkiem dobrze także choćby do strategii czasu rzeczywistego.

Mamy w końcu do czynienia z fantasy w średniowiecznym stylu, z ogromnymi armiami, bitwami, przeróżnymi rasami i magią. Na razie polski CD Projekt nie planuje zamienić posiadanej licencji na produkcję tego typu, ale od czego są fani, którzy mogą przecież wziąć sprawę we własne klawiatury.

Taki jest właśnie plan. Grupa ambitnych amatorów-deweloperów chce dogłębnie zmodyfikować Medieval 2: Total War z 2006 roku. Początkowy plan jest dość skromny, a przez to wykonalny: mapa z Velen oraz Novigradem, a do tego trzy dostępne frakcje: Redania, Wolne Miasto Novigrad i Nilfgaard.

Reklama

Taki zestaw ukaże się w wersji demo - nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie. Jeśli całość spotka się z ciepłym przyjęciem, twórcy zamierzają kontynuować prace, podnosząc ostatecznie liczby do imponujących wartości: 20 frakcji Królestw Północy, a później wielka kampania z 29 frakcjami.

W planach są oczywiście także jednostki, w tym sami wiedźmini z sześciu różnych szkół. Za główne inspiracje posłuży tutaj karcianka Gwint, która już teraz oferuje całkiem interesujący i szeroki przekrój przez militarne osiągnięcia poszczególnych ugrupowań w wiedźmińskim uniwersum gier wideo.

Na razie nie ma natomiast planów na dodanie potworów. To byłoby bardziej w stylu dwóch dostępnych na rynku części Total War: Warhammer. Medieval 2: Total War jest produkcją znacznie starszą i nie radzi sobie zbyt dobrze z takimi mechanikami, choć ostatecznie nic nie wykluczono.

Teraz pora na złe wieści: nie wiemy jeszcze nic na temat ewentualnej daty premiery, a zespół deweloperski jest mały i już teraz wyjaśnia, że będzie miał ograniczony czas na prace, ponieważ przeznaczać będzie na nie czas "po godzinach". Oby twórcom nie zabrało zacięcia i pasji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy