Super Mario Bros. 2 - znamy datę premiery filmu

Mamy dobrą i złą wiadomość. Poznaliśmy właśnie oficjalną datę premiery Super Mario Bros. 2, ale niestety na moment ten przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jeszcze nie tak dawno temu trwały zaciekłe dyskusje na temat Chrisa Pratta w roli Mario. Pomysł ekranizacji tak kultowej serii gier platformowych został oczywiście ciepło odebrany przez większość fanów. Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy jednak Pratta, pojawiły się wątpliwości i obawy o zmarnowany potencjał. Gracze zostali podzieleni, a hejterom ostatecznie argumenty odebrała dopiero premiera. 

Super Mario Bros. to aktualnie jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii kinematografii. Na całym świecie box office przekroczył już 1,3 miliarda dolarów, co plasuje go na 15 w globalnym rankingu. Niemożliwym będzie dogonić Avatara, który ze sprzedaży biletów zarobił blisko dwa razy tyle, albo znajdujące się tuż za nim Avengers: Endgame, ale produkcja Nintendo już teraz znajduje się w doborowym towarzystwie. Nieuniknionym była w rezultacie zapowiedź drugiej części filmu. Po tak ogromnym finansowym sukcesie, setkach pozytywnych recenzji i milionach fanów pędzących do kin, większość graczy czekała wręcz, aż Nintendo wreszcie przełamie barierę ciszy i potwierdzi to, czego wszyscy się spodziewaliśmy. Teraz Japończycy poszli nawet o krok dalej, bowiem zapowiedzieli oficjalną datę premiery Super Mario Bros. 2. 

Reklama

Jak wynika z powyższego wpisu na Twitterze, sequel Super Mario Bros. zadebiutuje na świecie 3 kwietnia 2026 roku, a 26 kwietnia pojawi się w Japonii. Miyamoto zasugerował tym samym, że film nie doczeka się własnego segmentu podczas nadchodzącego Nintendo Direct. Napisał jedynie krótko, że współpracują z Illumination nad zabawną produkcją i nie mogą się go doczekać. 

Gołym okiem widać niestety, że poczekać będziemy musieli dosyć długo. Od potencjalnej daty premiery Super Mario Bros. 2 dzielą nas bowiem blisko dwa lata. Jak dobrze również wiemy, o opóźnienia w tej branży nie jest trudno. Prawdopodobnie jeden z bardziej optymistycznych scenariuszy zakłada, że film zadebiutuje w kwietniu 2026 roku. Prace najwyraźniej jednak trwają, a Nintendo jest na tyle pewne swojego pomysłu, że nie boi się z tak dużym wyprzedzeniem zapowiedzieć daty premiery. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | Super Mario Bros.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy