Reklama

Studio rozwijające Killer Instinct pracuje nad projektem Extinction

Przedstawiciele Maximum Games zapowiedzieli Extinction - produkcję, nad którą pracuje opiekujące się obecnie bijatyką Killer Instinct studio Iron Galaxy.

Zbyt wielu szczegółów na temat projektu nie ujawniono. Z podanych na razie informacji wyłania się jednak obraz gry, która budzi skojarzenia z Attack of Titan - cieszącymi się dużą popularnością mangą i serialem anime.

Akcję tytułu osadzono w fikcyjnym świecie, w którym od wieków ludzkość toczyła między sobą wyniszczające wojny. Nikt jednak nie był świadomy prawdziwego zagrożenia w formie armii Ravenii - mierzących ponad 45 metrów ogrów.

Jedynymi, którzy zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa, byli członkowie starożytnego zakonu, którego celem jest walka z bezlitosnymi istotami. Gracze wcielą się w ostatniego przedstawiciela organizacji, starającego się powstrzymać potworów.

Reklama

Podczas zabawy zmierzą się z Ravenii, broniąc miasta i ratując ich mieszkańców. Starcia ze znacznie większymi przeciwnikami nie będzie oczywiście należała do prostych. Twórcy obiecują jednak, że otrzymamy możliwość między innymi atakowania konkretnych części ciał ogrów z możliwością odcięcia wybranych kończyn.

Autorzy przygotowują zręcznościowy system walki - potwory zaatakujemy nie tylko z ziemi, ale i powietrza. Pojawi się również możliwość biegania po ścianach, a do dokonywania skoków posłuży znajdujący się na wyposażeniu bohatera bicz.

Każda bestia będzie posiadała określone słabe punkty, które wykorzystamy w trakcie pojedynków. Nie zabraknie także drzewek z umiejętnościami, które rozwiniemy wraz z postępami w rozgrywce. W planach jest też zniszczalne otoczenie.

W grze znajdzie się kampania fabularna zawierająca nie tylko główne misje, ale i szereg pobocznych wyzwań. Twórcy opracowują również specjalny tryb, w którym stawimy czoła kolejnym falom ogrów i ich pomocników.

Otrzymamy także możliwość tworzenia własnych map ze zróżnicowanymi celami. Na zaprojektowanych przez siebie lokacjach wyzwiemy innych graczy, starając się osiągnąć jak najwyższy wynik punktowy.

Dokładna data premiery Exttinction nie jest na razie znana, ale produkcja powinna ukazać się w pierwszym kwartale przyszłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje