Reklama

Street Fighter V i Dead Rising 4 - dane sprzedażowe

Japońska firma przedstawiła wyniki sprzedaży swoich produkcji. Z najnowszych dużych tytułów Capcomu, jedynie ostatnia część Resident Evil wypadła dobrze w statystykach.

Sztandarowe tytuły od japońskiego studia tracą na popularności. Street Fighter V został sprzedany w jedynie 1,700,000 egzemplarzach, co jest naprawdę słabym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę poprzednią część, która rozeszła się w dwa razy większej liczbie kopii.

Zestawienie przedstawia produkcje, które się sprzedały w minimum milionie sztuk, dlatego też nie zobaczymy w nim Dead Rising 4, który nie zdołał przełamać tej bariery, mimo, że obie poprzednie części uzyskały poszczególne wyniki powyżej 2,000,000.

Najnowsze Resident Evil osiągnęło przyzwoity wynik, prawie 4 milionów sprzedanych egzemplarzy. Ostatnia część popularnego zombie horroru zaoferowała graczom nowy typ rozgrywki, który całkowicie różnił się od swoich poprzedniczek. Siódma odsłona zebrała świetne recenzje, mimo to nie rozeszła się tak dobrze jak wcześniejsze gry z serii, które przodują w zestawieniu.

Reklama

Co może być przyczyną spadku popularności niegdyś czołowych tytułów od Capcomu? Prawdopodobnym powodem zaistniałej sytuacji jest brak zmian w najnowszych odsłonach znanych cyklów. Twórcy podają graczom to samo w nieco świeższej oprawie graficznej, bez wprowadzania jakichś większych usprawnień.

Dodatkowo Capcom dobija swoje gry wprowadzając coraz to bardziej kuriozalne mikropłatności. Gracze najwidoczniej nie chcą kupować okrojonych gier za bajońskie sumy, by później dopłacać za zawartość, która powinna się zawierać w podstawowej wersji.

A co wy myślicie o malejącej sprzedaży cyklów od Capcomu? Posiadacie ich najnowsze gry? Kupicie następne części? Odpowiedzią podzielcie się w komentarzach.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy