Steam pracuje nad nową funkcją. To wyczekiwana opcja, która zadowoli graczy

Steam w ostatnim czasie przeszedł istną rewolucję. Na popularnej platformie z grami pojawiły się nowe funkcje, ale coraz więcej mówi się o kolejnej opcji, która może znacznie ułatwić życie wszystkim użytkownikom.

Steam dba o graczy, o czym świadczą liczne nowości, które ujrzały światło dzienne w minionych kilku miesiącach. Valve zaimplementowało w swoim serwisie filtry językowe, które pomagają wyszukiwać konkretne gry i recenzje. Rekonstrukcji doczekała się również mobilna aplikacja Steama, która według producentów jest teraz jeszcze bardziej intuicyjnym, a co ważniejsze - bezpieczniejszym narzędziem.

Reklama

Według Pavla Djundika, właściciela serwisu SteamDB, Valve pracuje nad kolejną funkcją, która może trafić na Steama. Mowa o tzw. "game notes", czyli możliwości pisania i tworzenia notatek podczas zatapiania się przy swoich ulubionych gamingowych tytułach. Chociaż o samej opcji nie wiele wiadomo, pojawiło się kilka spekulacji, jak ten system mógłby funkcjonować.

Otóż istnieje wiele produkcji, które zmuszają graczy do wysiłku nie tylko zręcznościowego, ale także umysłowego. Często trzeba zapamiętywać rozmaite szyfry, kody, czy po prostu kolejność wykonywania konkretnych rzeczy, by rozwiązać daną zagadkę czy ukończyć questa. Funkcja notatek na Steamie umożliwiałaby robienie zapisków podczas uruchomionej sesji gry.

Narzędzie mogłoby również sprawdzić się w momencie, kiedy chcemy zakończyć grę w danym dniu i powrócić do stanu zapisu za jakiś czas. Wtedy z pomocą przychodzą notatki, które demonstrują nam to, co udało nam się zrobić lub to, co planujemy zrobić w najbliższym czasie w konkretnej kolejności.

Oczywiście nadal możemy korzystać np. z Notatnika systemowego Windows czy po prostu najzwyczajniej w świecie sporządzać zapiski na kartce papieru. Steam jednak dąży do cyfryzacji, a implementacja takiej opcji z pewnością ułatwiłaby życie graczom. O samej funkcji niewiele jeszcze jednak wiadomo. Najprawdopodobniej "game notes" to opcja, znajdującą się dopiero w fazie tworzenia przez Valve.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Valve

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy