Reklama

Steam posiada ogromną bazę gier. Potwierdzają to najnowsze dane

​Valve posiada największą platformę z grami co potwierdzają najnowsze statystyki, z których wynika, że w sklepie opublikowano 50 tysięcy produkcji. Oprócz tego Steam w ostatnim czasie pobił także swój kolejny rekord w liczbie aktywnych jednocześnie użytkowników.

Steam to najpopularniejsza platforma z grami, która jak się okazuje posiada ich już całkiem sporo bo 50 tysięcy. Na liście znajdziemy dużo zróżnicowanych propozycji nie tylko od dużych wydawców, ale również mniejszych deweloperów zdobywających uznanie wśród graczy.

Przytoczona liczba obejmuje wyłącznie pozycje dostępne w sklepie i nie wliczają się do nich te, które z jakichś powodów usunięto z oferty np. ze względu na złamanie regulaminu czy wygaśnięcie umów licencyjnych. W listopadzie ubiegłego roku obliczono, że gdybyśmy kupili wszystkie gry wydalibyśmy około pół miliona dolarów.

Reklama

Od czasu debiutu platformy Valve pojawiło się dużo nowych tytułów więc suma ta może być jeszcze wyższa, aczkolwiek wątpliwe, by ktoś chciał przeznaczać tyle pieniędzy na wirtualne produkty lub nawet jeśli to dysponuje odpowiednią kwotą.

Na taki katalog nie mają co liczyć użytkownicy z Chin, którzy na tamtejszej wersji Steam mogą nabyć 53 produkcje. Powinni mieć oni nadzieję, że rząd w Pekinie dużo bardziej otworzy się na inne gry i pozwoli wrzucić je do sklepu.

Należy przypomnieć, iż niedawno Steam pobił swój rekord liczby jednocześnie zalogowanych użytkowników trzeci miesiąc z rzędu, który wyniósł 26 392 063 osób przebijając poprzedni o 975 343 osób. Do tego sukcesu w pewnym stopniu przyczyniła się pandemia COVID-19, która zmusiła ludzi do domowej izolacji i znalezienia innego zajęcia m.in. grania w gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy