Steam: Jak ustawić swój profil na prywatny? Jak ukryć profil na Steam?

​Steam to obowiązkowa aplikacja dla każdego gracza. Na platformie tej znajdziemy wiele niedostępnych nigdzie indziej gier. Wiele osób nie chce upubliczniać informacji o swoim profilu i zastanawia się, jak ukryć widoczność swojego konta.

W normalnych warunkach aplikacja Steam pokazuje wszystkim innym użytkownikom wiele istotnych o nas informacji. Ktoś, kto zechce wejść na nasz profil, znajdzie tutaj listę posiadanych przez nas gier, ostatnio uruchamiane tytuły i liczbę przegranych w nie godzin, zrzuty ekranu, osiągnięcia, a niekiedy nawet bardziej wrażliwe dane.

Jeśli chcemy pozostać incognito i uniemożliwić innym przeglądanie naszego profilu Steam, wystarczy zmienić ustawienia naszej prywatności i przejść na tryb prywatny - niewidoczny dla osób z zewnątrz. Jak to zrobić? W tym krótkim poradniku spieszymy z pomocą i podpowiedzią.

Reklama

Jak zmienić ustawienia profilu Steam? Jak ukryć profil Steam?

Zmiana prywatności profilu Steam i ukrycie tego profilu to czynność bardzo prosta.

Aby ukryć nasz profil na Steam, najeżdżamy na nasz pseudonim i wciskamy zakładkę "Profil". Następnie po prawej stronie klikamy w przycisk "Edytuj profil".

W dalszej kolejności, musimy wybrać "Ustawienia prywatności". W tym momencie, Steam przenosi nas do szczegółowych ustawień naszego profilu.

W tej sekcji możemy dowolnie zmieniać widoczność i prywatność naszego profilu. Z możliwych opcji mamy do wyboru tryb Publiczny (widoczny dla całej społeczności Steam), Tylko dla znajomych oraz najbardziej zamknięty - Prywatny.

Jak widać na załączonym obrazku, prywatność możemy personalizować według naszych preferencji. Część elementów może pozostać publiczna, a część ukryta. Wyłączać możemy zamieszczanie komentarzy, widoczność listy znajomy, widoczność ekwipunku czy szczegółów dotyczących gier, które przypisane są do naszego konta.

Jeśli prawidłowo ustawimy nasz profil Steam na prywatny i ukryjemy nasze konto Steam, każdy kto zechce odwiedzić nasz profil, spotka się z krótkim komunikatem o treści: "Ten profil jest prywatny".

Steam - szybkie poradniki:

Steam: Jak sprawdzić wartość konta?

Jak zmienić język na Steam?

W jakiej lokalizacji Steam zapisuje gry? Sprawdź dwie szybkie metody!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy