Steam: Jak sprawdzić wartość konta?

Być może w pewnym momencie wpadnie wam do głowy pytanie, ile w zasadzie warte jest wasze konto Steam - zwłaszcza, jeśli macie dużo różnych gier oraz DLC, zgromadzonych na przestrzeni wielu lat gamingu. W takich przypadkach pojawia się często pytanie: jak sprawdzić wartość konta Steam?

Na szczęście, z uwagi na to, jak popularne jest to pytanie, wiele osób wpadło na pomysły, które pozwalają szybko, sprawnie i bezproblemowo, a do tego za darmo, poznać na nie odpowiedź. Wszystko, co musicie wiedzieć na ten temat, znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Jak sprawdzić wartość konta Steam? Praktyczna instrukcja

Wartość konta Steam obliczana jest przede wszystkim na podstawie dodanych do konta gier. Nie trzeba samodzielnie wchodzić na kartę produktu na Steamie każdej posiadanej gry i dodawać do siebie wartości poszczególnych tytułów, ponieważ obecnie jest to już zautomatyzowane.

Funkcjonuje wiele stron internetowych, które pozwalają na sprawdzenie wartości konta Steam. Korzystanie z nich przebiega zazwyczaj w bardzo podobny sposób, który można streścić do kilku kroków. Oto, jak sprawdzić wartość konta Steam:

Reklama
  • Otwórz kalkulator wartości konta Steam, na przykład SteamCalculator.
  • Wklej w pole w górnej części witryny Steam ID konta (w innym naszym artykule dowiesz się, jak sprawdzić Steam ID) bądź link do profilu osoby, której wartość konta chcemy sprawdzić - może to być nasze konto, ale nie musi.
  • Naciśnij Enter i poczekaj, aż dane o wartości konta zostaną załadowane.

Trzeba pamiętać, że, aby wartość konta mogła zostać obliczona, profil danej osoby (w tym lista gier, którą ona posiada) musi być publiczny. Jeśli chcemy sprawdzić wartość własnego konta, można zmienić to w ustawieniach, w przypadku chęci sprawdzenia wartości konta osoby trzeciej nic się nie da zrobić.

Jak zmienić ustawienia prywatności profilu? Wystarczy zalogować się, wejść na swój profil, kliknąć na "Edytuj profil", a następnie na "Ustawienia prywatności". Kolejny krok to zmiana wartości na "Publiczna" obok "Widoczność mojego profilu", "Widoczność szczegółów gry" oraz "Widoczność ekwipunku".

Kalkulator wartości konta Steam

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić wartość konta Steam - czy to swojego, czy należącego do innej osoby - jest dość prosta i nikt nie powinien mieć z tym problemu, a cały proces zajmuje zaledwie chwilę.

Warto jednak wskazać, że każdy kalkulator wartości konta Steam może stosować inny algorytm i wartość wyliczona nie zawsze będzie realna. Jeśli konto wypełnione jest grami, które były kiedyś rozdawane za darmo, w praktyce jego wartość może być dużo niższa niż sugerowałby kalkulator.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, być może zainteresuje Was również ten, w którym opisywaliśmy, gdzie są gry Steam. Niedawno zdarzyło nam się także omawiać, jak zmienić adres e-mail na Steam. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pytania lub pomysły związane z tą (bądź inną) tematyką, nie wahajcie się dać nam znać w komentarzach!

Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy