Starfield z nawiązaniem do innej popularnej gry z Xboxa. Znacie ją doskonale

Starfield ma potężną galaktykę do odkrycia, było więc tylko kwestią czasu zanim gracze zaczęli w jej zakątkach odkrywać różne easter eggi.

Nowe dzieło Bethesdy zaczyna ujawniać coraz więcej swoich tajemnic, spośród których wiele jest takich, które odnoszą się do innych marek szeroko pojętego science-fiction. Niedawno jedna z zamieszkanych planet w systemie Eridani wzbudziła u graczy słuszne podejrzenia i skojarzenia z miejscem z innej serii gier - Halo.

Nawiązania do Halo: Reach

Gracze odkryli, że w Starfield znajduje się układ gwiezdny Epsilon Eridani - istniejący naprawdę, który stał się inspiracją dla ważnego elementu świata Halo. W jego skład wchodzi między innymi planeta, która w uderzający sposób przypomina planetę Reach z Halo: Reach z 2010 roku. Halopedia opisuje ją jako zawierającą “potężne góry, pustynie oraz lasy smagane gwałtowną pogodą". Eridani II ze Starfielda ma podobne ukształtowanie terenu, tylko jeszcze nikt nie natrafił na niej na podobne okazy fauny co w przypadku planety z Halo. Jest jeszcze jeden element wspólny - Eridani II to druga planeta licząc od gwiazdy układu Eridani, tak samo jak planeta Reach.

Reklama

Jak wspomniałem, Eridani II to istniejący w rzeczywistości układ. Opisał go po raz pierwszy Ptolemeusz, jako jeden z 1000 światów. W XX. wieku uczeni oszacowali, że Eridani II znajduje się około 10,5 roku świetlnego od naszego układu słonecznego. Program SETI, którego zadaniem jest wyszukiwanie pozaziemskiej inteligencji, obrał Epsilon Eridani oraz Tau Ceti jako miejsca, które mogą być zamieszkane lub stać się obiektami przyszłych wypraw ludzi na inne planety w celu kolonizacji.

Jak trafić na Eridani II?

Jeśli sami chcielibyście zobaczyć jak wygląda Eridani II w Starfield, możecie to zrobić już na początkowych etapach gry. Startując z Alpha Centauri, gdzie znajduje się Loża), skierujcie się na dół i nieco w lewo mapy. Szybko natraficie na układ Eridani, który w świecie Starfielda znajduje się “zaledwie" 19,11 roku świetlnego. Gdy już dolecicie na miejsce, wybierzcie Eridani II i wylądujcie na jednym z jej regionów. Wielu graczy zwraca uwagę, że lokacje generowane przez grę na powierzchni planety mocno przypominają poziom “Tip of the Spear" z Halo: Reach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starfield | Bethesda Softworks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama