Star Wars: The Acolyte - inspiracją serialu było Knights of the Old Republic

Showrunnerka nowego serialu Disneya, Star Wars: The Acolyte - Leslye Headland - przyznała, że inspirację do jego stworzenia czerpała m.in. z klasycznych gier LucasArts - w tym Knights of the Old Republic.

Headland podzieliła się z fanami tym, jak The Acolyte czerpie z innych produkcji w uniwersum Gwiezdnych Wojen podczas niedawnego wywiadu dla serwisu Den of Geek. Biorąc pod uwagę, że serial Disneya rozgrywa się na długo przed Epizodem I - Mroczne Widmo, Leslye i reszta jej zespołu mieli dużo miejsca na zabawę kanonem Gwiezdnych Wojen. Jedną z postaci, która mogła pojawić się w serialu, był jeden z pierwszych przedstawicieli ciemnej strony, Darth Bane, choć wygląda na to, że jednak nie pojawi się - a przynajmniej nie w pierwszym sezonie.

Reklama

Legendy to termin określający historie i postacie ze świata Gwiezdnych Wojen, które nie są powszechnie uważane za część oficjalnego kanonu uniwersum. Knights of the Old Republic 1 i 2 mieszczą się w tej definicji, ale okazuje się, że mimo to Headland jest fanką tego, co właśnie te gry miały do zaoferowania.

Darth Traya, znana również jako Kreia, pojawia się w Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords i jest jedną z głównych złoczyńców w grze. Headland nie wyjaśniła jednak, w jaki sposób postać ta lub inne części Knights of the Old Republic odegrają rolę w The Acolyte.

Serial Disneya rozgrywa się w erze Wielkiej Republiki i prezentuje zyskujące na sile moce ciemnej strony po serii morderstw Jedi. Akcja rozgrywa się na około 100 lat przed "Mrocznym Widmem", a w rolach głównych występują Amandla Stenberg jako Mae, Dafne Keen jako Jecki Lon, Carrie-Anne Moss jako Indara i Lee Jung-jae jako Sol. Headland wyjaśniła również, dlaczego zdecydowała się osadzić akcję The Acolyte na tak długo przed wydarzeniami, które znane są większości fanów.

Headland już w przeszłości deklarowała swoją miłość do innych spin-offów Gwiezdnych Wojen. W marcowym wywiadzie dla IGN mówiła o tym, jak Wojny Klonów, a zwłaszcza odcinek The Wrong Jedi przyczyniły się do powstania The Acolyte. Serial zadebiutuje w Disney+ 4 czerwca.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy