Star Wars: Outlaws – Jabba nie tylko dla posiadaczy droższych wersji gry

Ubisoft wyjaśniło niedawne nieporozumienia dotyczące postaci Jabby w grze Star Wars: Outlaws. Sam ohydny gangster, znany z najstarszej trylogii "Gwiezdnych Wojen", nie będzie ekskluzywny dla żadnej z edycji specjalnych czy sezonowej przepustki. Ekskluzywne będzie jedynie zadanie z jego udziałem - "Jabba's Gambit".

Po fali niezadowolenia ze strony graczy Ubisoft podał do wiadomości, że postać Jabby będzie dostępna w każdej wersji gry Star Wars: Outlaws już na premierę. W całej sprawie chodzi tylko o to, że osoby, które zdecydują się na zakup Edycji Gold lub Ultimate, otrzymają dostęp do specjalnej misji "Jabba's Gambit", wchodzącej w skład sezonowej przepustki. Wyjaśnienie to pojawiło się w odpowiednim momencie, bo temat zaczął już nabierać rozgłosu w mediach społecznościowych pod hasztagiem #Jabbagate.

Reklama

Rzecznik Ubisoftu wyjaśnił, że zarówno Jabba the Hutt, jak i Kartel Huttów będą kluczowymi elementami Star Wars: Outlaws, dostępnymi dla wszystkich nabywców gry, niezależnie od wybranej edycji. "Misja 'Jabba's Gambit' to dodatkowe, opcjonalne zadanie w ramach karnetu sezonowego, które rozgrywa się w trakcie podróży Kay i Niksaa przez Zewnętrzne Rubieże" - oznajmił.

Star Wars: Outlaws to nowa gra od studia Massive, znanego z produkcji The Division, to a także pierwsza (wielka) produkcja Ubisoftu oparta na licencji "Gwiezdnych Wojen". Gra zaoferuje otwarty świat, w którym gracze wcielą się w postać Kay Vess, łobuza przypominającej Harrisona Forda (tylko w wersji kobiecej), który wraz ze swoim uroczym towarzyszem - Niksem - ucieka przed złowrogim przywódcą przestępców, Sliro.

Ostatni zwiastun historii gry prezentował postać Jabby, który najpierw rozbudził zainteresowanie fanów, a później - po pogłoskach dotyczących ekskluzywności - stał się zarzewiem dyskusji. Na szczęście ostatecznie okazało się, że z Jabbą spotkamy się niezależnie od tego, którą wersję gry wybierzemy. Można się też spodziewać, że misja "Jabba's Gambit" zostanie udostępniona wszystkim graczom w późniejszym terminie (za opłatą lub bezpłatnie).

Star Wars: Outlaws ma zadebiutować 30 sierpnia 2024 roku. Zgodnie z dostępnymi dotąd informacjami, gra nie będzie zawierała elementów związanych z mocami Jedi czy Sithów, co potwierdzają wszystkie dotychczasowe materiały. Ponadto, według Briana Shea z serwisu Game Informer, podczas zabawy nie napotkamy na charakterystyczna dla Ubisoftu (i dokuczliwe dla wielu graczy) wieże, na które trzeba się wspiąć, aby odkryć pobliski obszar.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Star Wars Outlaws | Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy