Star Wars KOTOR Remake: o co chodzi ze znikającymi zwiastunami?

W ostatnich dniach sporo zamieszania wywołało usunięcie wszystkich dotychczasowych zwiastunów remake’a Star Wars KOTOR z internetu. Fani zaczęli podejrzewać, że projekt został anulowany, ale dziś Sony postanowiło w końcu zabrać głos w tej sprawie.

W piątek z internetu zaczęły nagle znikać wszystkie materiały wideo powiązane z powstającym (prawdopodobnie) Star Wars KOTOR Remake. Wyczuleni na takie sytuacje gracze oczywiście od razu zaczęli podejrzewać najgorszy scenariusz, czyli kompletne skasowanie całego projektu. Na szczęście dzisiaj Sony postanowiło rozwiać wątpliwości graczy, dzięki czemu wiemy, że fani Star Wars mogą spać spokojnie... chyba.

Reklama

Powód usunięcia zwiastunów okazał się bardzo prozaiczny - jest nim wygaśnięcie licencji na muzykę, która znalazła się jako podkład dźwiękowy zwiastunów. Oczywiście nadal nie przekonało to wszystkich miłośników spiskowych teorii dziejów, bo zwrócili oni uwagę na fakt, że jedyny utwór, jaki znalazł się w zwiastunach, to oficjalny motyw muzyczny Gwiezdnych Wojen, do którego prawa ma tak naprawdę tylko Disney, a remake KOTOR-a powstaje przecież pod czujnym okiem Disneya właśnie. Najwyraźniej gdzieś więc dalej istnieje jakieś nieporozumienie, Sony nieumiejętnie przedstawiło sytuację, albo całe zdarzenie będzie miało jeszcze jakiś ciąg dalszy.

Nic dziwnego, że gracze tak bardzo boją się o przyszłość remake’u KOTOR-a. W ciągu ostatniego roku powstało bardzo wiele wątpliwości wokół projektu. Sprawy nie łagodzi fakt, że w lipcu zeszłego roku pojawiła się informacja, że rozwój gry został wstrzymany, a pieczę nad nim odebrano studiu Aspyr i oddano w inne ręce - Saber Interactive. Następnie pojawiło się zamieszanie wokół Embracer Group, który ma być wydawcą gry - okazało się, że firma ta ma ostatnio pewne trudności finansowe, co jest powodem zamykania kolejnych stuidów, należących do portfolio Grupy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama