Reklama

Star Citizen: Pierwszy grywalny moduł w przyszłym tygodniu

Star Citizen to projekt w kategorii gier, który zgromadził najwięcej funduszy od internautów - na potrzeby produkcji zebrano aż 20 milionów dolarów.

Już wkrótce osoby, które wpłaciły datki, będą mogły zobaczyć, jak zostały spożytkowane ich pieniądze - za kilka dni udostępniony zostanie pierwszy grywalny moduł tytułu.

W rozmowie z serwisem Eurogamer Chris Roberts, główny projektant Star Citizen, zdradził, że pierwszy grywalny moduł gry darczyńcy otrzymają już w przyszłym tygodniu. Pozwoli on zwiedzić wirtualny hangar gracza. Kolejny element produkcji pozwalający zasiąść za sterami myśliwca pojawi się przed końcem roku, zaś w marcu 2014 opublikowany zostanie tryb z planetami.

Roberts podkreślił przy tym, że w tej chwili cały budżet Star Citizen pokryty został z pieniędzy fanów. I nic dziwnego - na potrzeby projektu zgromadzono aż 20 milionów dolarów, co jest wynikiem rekordowym.

Reklama

Aha - developerzy nie wykluczają też wydania produkcji na next-genach, jako że są to "potężne PC-ty ze specjalnym systemem operacyjnym". Wymagałoby to jednak współpracy ze strony Microsoftu oraz Sony, którzy musieliby się zgodzić na publikację darmowych dodatków.

Pytanie tylko czy jest to możliwe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje