STALKER 2 opóźniony? Nad grą zbierają się kolejne ciemne chmury

Ostatnie miesiące są dla Microsoftu i Xboxa bardzo trudne - kolejne gry albo zaliczają opóźnienia, albo wychodzą w tak katastrofalnym stanie, że zbierają koszmarnie niskie oceny. Teraz okazuje się, że nawet jeden z tegorocznych “pewniaków" może nie wypalić.

Na początku powiedzmy sobie jedno - deweloperzy GSC nie są w żadnym stopniu winni trudnościom, na które ciągle napotyka STALKER 2. Sytuacja firmy jest niezwykle trudna od początku wojny w Ukrainie, a jakby tego było mało, opracowywana gra niedawno stała się orężem w walce i padła łupem rosyjskich hakerów. W dodatku nie wszyscy twórcy opuścili Ukrainę, dla każdego z nich praca w obawie o zdrowie i życie ich bliskich musi być niezwykle trudna.

Reklama

Nic więc dziwnego, że przedstawiciele studia zdecydowali o tym, że STALKER 2 nie pojawi się jednak na zbliżającej się prezentacji Xboxa w ramach Summer Game Fest. Co prawda głównym tematem miał być Starfield, ale STALKER 2 też był wśród tych tytułów, na których pokaz fani niezmiernie czekali. Generalnie gra nie zostanie zaprezentowana na żadnym z zaplanowanych na ten miesiąc pokazów. Wiadomo jedynie, że za jakiś czas ma się pojawić ważne ogłoszenie.

Może to nawet oznaczać, że zaplanowana pierwotnie na ten rok premiera STALKERA 2 zostanie odłożona na rok 2024. Biorąc pod uwagę stan, w jakim ostatnio wychodzą gry - nieszczególnie mnie to martwi, ba, cieszę się, że GSC jest jedną z tych firm, które jakość finalnego produktu przedkładają ponad gonienie terminów. 

Oznacza to jednak również spore spiętrzenie problemów dla Xboxa, który ostatnio przeżywa zastój ciekawych tytułów, które można by łączyć z tą platformą, nowa Forza Motorsport ukaże się nie wiadomo kiedy, a ostatni gorący tytuł - Redfall - okazał się być mocno rozczarowujący. O ile rynkowy debiut Xboxa był znakomity, a w pierwszych miesiącach konsola zasypywana była wręcz ciekawymi tytułami - z których część dostępna była w Game Passie - o tyle teraz póki co trudno obronić decyzję o wyborze obozu “Zielonych". Cóż, nie pozostaje nic innego jak znowu uzbroić się w cierpliwość na kolejne miesiące...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Stalker 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy