Reklama

​Squid Game - Sezon 2 oficjalnie zapowiedziany. Informacje, premiera, gry

To było praktycznie pewne. Sezon 2 serialu Squid Game został oficjalnie zapowiedziany przez serwis Netflix. Daty oficjalnej premiery jeszcze nie znamy, ale spodziewać się można tego, że dzieło po raz kolejny rozbije bank na popularnej platformie VOD.

Squid Game najpopularniejszym serialem w historii Netflixa

Squid Game zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku na Netflixie. Serial koreańskich twórców dzielnie przebijał się na sam szczyt i w pewnym momencie stał się tak popularny, że o tej produkcji słyszał niemal każdy.

Produkcja opowiada losy 456 różnych osób, które znalazły się w ogromnych tarapatach finansowych przez błędne decyzje życiowe i brak szczęścia przy doborze swoich ścieżek. Na ich drodze zdaje człowiek, który jest im w stanie zaoferować lukratywną ofertę - uczestnictwo w tajemniczej grze, w której stawka wynosi prawie 46 miliarda wonów południowokoreańskich.

Reklama

Pokusa jest ogromna, ale stawka okaże się jeszcze większa... Śmiałkowie kolejno będą przystępować do klasycznych zabaw znanych z dzieciństwa. Zwyciężyć i tym samym zgarnąć fortunę może tylko jeden uczestnik. Reszta nie tylko pożegna się z "turniejem", ale również... ze swoim życiem.

Squid Game - Sezon 2 zapowiedziany przez Netflixa. Informacje, premiera

Hwang Dong-huyk - reżyser i scenarzysta Squid Game już wielokrotnie wspominał o tym, że drugi sezon jego dzieła prędzej czy później powstanie. Na oficjalne potwierdzenie musieliśmy jednak poczekać aż do teraz. Netflix w oficjalnych komunikatach przekazał, iż kontynuacja hitowego dzieła od południowokoreańskich twórców nadchodzi! 

Nie wiemy dokładnie na kiedy przewidziano premierę sezonu drugiego. Być może nastąpi to jeszcze w tym roku, chociaż nie ma żadnego potwierdzenia i wskazówek, które mogłyby o tym poświadczać.

Sporą tajemnicą pozostaje również fabuła kontynuacji hitowego serialu. Między wierszami doczytać mogliśmy, iż pojawi się jeszcze więcej rozmaitych zabaw.

Squid Game zaakcentował swoją obecność w grach wideo

Najpopularniejszy serial w historii Netflixa nie tylko okazał się fenomenem, na niebotyczną wręcz skalę, ale mocno zaistniał również w popkulturze, a co za tym idzie, szaleństwo serialowe przeniosło się również na inne obszary.

Koreański serial swoim formatem przypomina jeden z gatunków gier wideo. Chodzi oczywiście o Battle Royale, które cieszy się coraz większym uznaniem wśród graczy. Po oficjalnej premierze serialu nie trzeba było czekać długo na to, by kreatywni gracze wzięli sprawy w swoje ręce.

W Fortnite - produkcji od Epic Games, powstawały zabawy nawiązujące do gier rodem ze Squid Game. Podobnie było w Minecrafcie, w którym organizowano zawody w przeróżnych konkurencjach.

Wiernie zaadaptować niektóre serialowe sceny udało się również w Robloxie. Tutaj gracze sięgali po tryb "custom" i raz po raz łamali kolejne granice kreatywności.

Finalnie na rynku zaczęły ukazywać się gry, które w pełni inspirowały się serialem Squid Game. Najbardziej prominentnym dziełem był Crab Game, który na platformie Steam notował pod względem grywalności kapitalne wyniki. Do rozgrywki przystępowały setki tysięcy graczy każdego dnia.

Sama gra oferowała wiele trybów, a wszystko to okraszone było nieco bajkową, ale klimatyczną grafiką. Popularność produkcji nieco podupadła z czasem, kiedy o serialu zaczęło mówić się już mniej.

Z całą pewnością jednak drugi sezon Squid Game rozpali wyobraźnie i pokłady kreatywności na nowo. To dobry znak dla producentów gier i modderów, bowiem zabawy będzie można odtworzyć jeszcze raz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy