Reklama

​Splatoon 3 to wielki hit. Gra notuje rekordowe wyniki sprzedaży

3,45 mln egzemplarzy. W takiej liczbie sprzedał się Splatoon 3, czyli najnowsza gorąca premiera na Nintendo Switch. Wedle wszystkich statystyk możemy już w tym momencie mówić o rekordach...

Splatoon 3 dzieli i rządzi w Japonii. Gra wielkim sukcesem Nintendo

W miniony piątek miała miejsce oficjalna premiera Splatoon 3, czyli gry, która ekskluzywnie debiutowała na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Minęło zaledwie kilka dni, a tytuł ten dzierży pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier na wspomnianym urządzeniu w Japonii.

Sprzedaż uwzględnia oczywiście wydania fizyczne i cyfrowe gry. Nikt się chyba jednak nie spodziewał aż tak ogromnego sukcesu tej trzecioosobowej zręcznościowej strzelanki. Warto podkreślić, że Splatoon 3 z wynikiem 3,45 mln przebija debiutujące ponad dwa lata temu Animal Crossing New Horizons i dzierżące wynik na poziomie 2,7 mln sprzedanych sztuk.

Reklama

Na dalszych miejscach znajdziemy jeszcze Pokemon Black / White, Final Fantasy VIII i Dragon Quest IX. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że pierwsza odsłona serii Splatoon sprzedała się łącznie w liczbie 1,8 mln (w pierwszym tygodniu zanotowała rezultat zaledwie 150 tys.), więc tym bardziej wynik najnowszej części może imponować.

Z kolei jeśli chodzi o inne rynki, to nie możemy mówić o aż tak gigantycznym sukcesie sprzedażowym, choć nadal - warto podkreślić - jest lepiej niż dobrze. Serwis GamesIndustry.biz podał, iż w Wielkiej Brytanii Splatoon 3 zaliczył gorszy start niż poprzednik - Splatoon 2. 9% spadek sprzedaży nadal jednak pozwala najnowszemu dziełu od Nintendo brylować na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej kupowanych gier w aktualnym okresie.

Graliście już w Splatoon 3? Jak oceniacie?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy