Specjalna skrzynia w Diablo Immortal z okazji 20 milionów graczy

Diablo Immortal, mimo narzekań niektórych, idzie jak burza. Gra osiągnęła liczbę 20 milionów graczy i z tej okazji każdy z nich otrzyma specjalny, legendarny przedmiot. Jednak nawet tak miły, wydawałoby się, gest wywołał kontrowersje.

Blizzard ogłosił, że Diablo Immortal przekroczyło kolejny kamień milowy jeśli chodzi o liczbę graczy - aktualnie jest to 20 milionów instalacji gry, bo tak właśnie firma bada zainteresowanie tytułem. Z tej okazji fani mogą zebrać w grze specjalny pakiet przedmiotów, wysłany im w ramach podziękowań. Chociaż nie każdemu zawartość prezentowej paczki przypadła do gustu.

Ogłoszenie zarówno osiągnięcia kamienia milowego, jak i prezentów dla graczy, nastąpiło na oficjalnym koncie Diablo Immortal na Twitterze. Wśród prezentów znalazły się - legendarny herb, 30 tysięcy sztuk złota, 15 jednostek pyłu i 200 jednostek materiałów do craftingu. Fanom to jednak nie wystarcza - wielu z nich zaczęło ironicznie komentować wpis, śmiejąc się z tego, że przy tak wielkiej okazji dostali “tylko jeden" legendarny herb. 

Reklama

Wśród fanów gry na nowo rozgorzała dyskusja na temat tych przedmiotów, służących do zdobywania legendarnych klejnotów. Jest to coś, co Blizzard bardzo niechętnie rozdaje. Nic więc dziwnego, że gracze liczyli, że tym razem będzie inaczej i herbów będzie więcej - jednak spotkało ich rozczarowanie.

Było ono tym większe, że ostatnie wydarzenie w grze, Hungering Moon, również owocowało zaledwie jednym herbem. Oczywiście wszystko zależy od tego ile pieniędzy wydało się w grze - są gracze, którzy dostali trzy herby, ale to w zamian za posiadanie przepustki bitewnej. Zresztą, nawet trzy herby to mało, biorąc pod uwagę, że przy poprzednim wydarzeniu było ich więcej - a dokładnie cztery.

Na tym zamieszanie wokół dropów w grze i prezentu z okazji rekordu się nie kończy. Herb, który jest elementem prezentu, pozwala wydropić klejnoty niższej klasy, których nie da się sprzedać na Rynku gry. Z drugiej jednak strony, przynajmniej gracze dostali w swoje ręce herby legendarne, bez wydawania na nie choćby złotówki.

Jeśli zaś chodzi o sam rekord, to zapewne na 20 milionach się nie skończy - przed nami jeszcze premiera w Chinach, zaplanowana na 25 lipca. Dlaczego tak późno? Gra miała tam problemy m.in. ze względu na jej mocno mikrotransakcyjny charakter.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo Immortal | Activision Blizzard
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy