Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony zmienia podejście i szykuje swoje hity do premiery na PC

​Wygląda na to, że pieniądze jak zawsze biorą górę, bo japoński gigant zmienił zdanie i teraz ma zamiar dobrze zarobić na udostępnieniu swoich ekskluzywów na komputerach osobistych.

Premiera PC Horizon Zero Dawn Complete Edition, czyli jednego z największych tytułów ekskluzywnych PlayStation 4 od wewnętrznych studiów Sony, była dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem. Bo choć Microsoft już kilka lat temu podjął decyzję o udostępnieniu wszystkich swoich hitów graczom komputerowych, Japończycy długo się przed tym bronili, ale... wygląda na to, że produkcja Guerilla Games nie była jednorazowym strzałem.

Reklama

A przynajmniej tak wynika z najnowszego raportu finansowego firmy, na którego 45 stronie można wprost przeczytać, że koncern zamierza znacznie rozszerzyć działalność w tym zakresie, aby podnieść rentowność.

"Ukierunkowane efekty obejmują wzrost aktywnych użytkowników, silniejszą zapamiętywalność i krótszy cykl konwersji finansowej, z czego należy spodziewać się rozszerzonych przepływów pieniężnych. Będziemy eksplorować rozszerzanie dostępności tytułów od naszych wewnętrznych studiów na PC, aby promować dalszy wzrost naszej rentowności" - czytamy.

Mówiąc krótko, nie ma tu zbyt wiele do wyjaśniania i nie pozostaje nic innego, jak tylko obstawiać, jaka ekskluzywna produkcja z PlayStation 4 trafi na komputery osobiste jako kolejna. Ostatnie plotki mówiły o Dreams od Media Molecule i wydaje się, że ma to nawet sens, bo tak na dobrą sprawę jest to przede wszystkim narzędzie do tworzenia gier, tyle że... nie o takie gry chodzi komputerowym graczom. Miejmy nadzieję, że Sony już niebawem zdradzi więcej w tym temacie i doczekamy się jakichś ciekawych zapowiedzi, na jakie fani grania na PC czekają od lat. 

Ze wspomnianego raportu finansowego wynika też, że Sony trochę obawia się konkurencji ze strony innych platform i firm, dlatego też ma już przygotowany plan umocnienia swojej pozycji na dysku i zainteresowania graczy.

"Fundamentalną strategią rozwoju będzie innowacja i ewolucja Platformy Playstation. SIE chce poczynić proaktywne inwestycje w kontent IP, podnoszenie wartości marek, wspieranie społeczności i zaangażowanie użytkowników, jednocześnie wzmacniając serwisy DTC i zbliżając je do użytkowników. Żeby wzmocnić treści, SIE zadba o wsparcie i wdrażanie nowych ekskluzywnych tytułów PlayStation (...) Razem z tym, przyszły wzrost dochodu zostanie osiągnięty przez ulepszenia w różnych serwisach sieciowych. Czy to wystarczy? Patrząc na ostatnie poczynania Microsoftu... jak najbardziej" - czytamy w raporcie.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje