Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony wyłącza integrację PlayStation 4 z Facebook

​Japoński gigant poinformował o zmianach w związku z najpopularniejszym serwisem społecznościowym świata.

Sony wyłączyło integrację PlayStation 4 z Facebookiem, co oznacza, że użytkownicy nie mogą dłużej łączyć swoich kont. W rezultacie gracze nie będą mogli znaleźć swoich facebookowych przyjaciół, dzielić się filmami i zdjęciami z gier czy używać profilu na Facebooku jako awatara PlayStation Network (tu zaleca skorzystanie z defaultowych lub załadować nowe). Co ciekawe, japoński koncern zdecydował się przeprosić swoich użytkowników za te niedogodności, ale jednocześnie w żaden sposób nie tłumaczy swojej decyzji.

Reklama

Użytkownicy nie zostali też wcześniej w żaden sposób ostrzeżeni, co może świadczyć o tym, że decyzja zapadła nagle. Niektórzy uważają jednak, że chodzi o zmiany w polityce dzielenia się danymi, jakie Facebook musiał wprowadzić w związku ze skandalem z Cambridge Analytica, które mocno zmieniają zasady współpracy firmy Marka Zuckerberga z partnerami. Czyżby nowe warunki nie były już korzystne dla japońskiego koncernu?

Trudno powiedzieć, ale wypowiedzi przedstawicieli Facebooka sugerują, że może chodzić jedynie o tymczasową przerwę: - Pracujemy z Sony nad sfinalizowaniem zaktualizowanej umowy dotyczącej integracji Facebooka i PlayStation. Jesteśmy w trakcie rozmów, ale w czasie ich trwania usługa Facebooka nie będzie dostępna na PlayStation 4. Mamy nadzieję na szybkie przywrócenie wszystkich funkcjonalności, kiedy nasze zespoły dojdą do porozumienia.

Tak czy inaczej, między firmami pojawiła się jakaś kość niezgody i nie można mieć 100% pewności, że te zdecydują się na dalszą współpracę. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu użytkowników byłoby to mocno rozczarowujące, bo integracja z Facebookiem mocno ułatwia odszukiwanie przyjaciół i dzielenie się z nimi rozgrywką lub wrażeniami z niej. Będziemy więc z zainteresowaniem przyglądać się sprawie i z pewnością poinformujemy Was, jeśli tylko pojawią się jakieś nowe informacje w sprawie.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje