Reklama

​Sony wkrótce usunie mnóstwo gier z PlayStation Store

Sony nie próżnuje. Japoński producent zamierza usunąć z PlayStation Store ogromną liczbę gier i aplikacji służących do nabijania i odblokowywania osiągnięć w postaci trofeów.

Trofea na konsolach PlayStation możemy zdobywać poprzez realizację konkretnych celów w grach, znajdowanie przedmiotów, wykonywanie określonych zadań czy odkrywanie ukrytych przez twórców smaczków. Te ostatnie zazwyczaj charakteryzują się największą dla gracza gratyfikacją.

Jeśli chodzi o skalę trofeów, to najmniej cennym są Brązowe (Bronze). W dalszej kolejności znajdziemy Srebrne (Silver), bardziej prestiżowe Złote (Gold) oraz dla najlepszych Platynowe (Platinum), które nierzadko stanowią mokry sen każdego gracza polującego na swoją nagrodę.

Reklama

Sony bierze się za nieuczciwe praktyki w PlayStation Store

Niestety w sklepie PlayStation można znaleźć szereg aplikacji tzw. shovelware, które służą jako swoiste narzędzia do nabijania trofeów i to zwykle tych najcenniejszych - platynowych. Sony nie zamierza jednak biernie przyglądać się takim procederem i najprawdopodobniej już podjęło odpowiednie środki, by zniwelować takie praktyki do minimum.

Według serwisu DEXEXE PlayStation masowo wysyła wiadomości do swoich twórców, informując, że aplikacje bazujące na wspomnianej wyżej mechanice będą skutecznie blokowane i usuwane ze sklepu, a programiści je tworzący mogą w konsekwencji otrzymać permanentną blokadę z dodatkowym brakiem możliwości publikowania przez siebie kolejnych tytułów w PlayStation Store.

Oczywiście usunięcie konta to już skrajny przypadek, który będzie obowiązywał tylko wtedy, gdy nieuczciwe praktyki będą powtarzać się nagminnie. Początkowo "gry" do nabijania trofeów identyfikowane i oznaczane będą jako "spam" i "powtarzające się" treści.

Jak ocenianie takie działania japońskiego giganta?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy