Reklama

Sony inwestuje miliard dolarów w firmę Epic Games

​Sporo dzieje się w ostatnim czasie na rynku gier. Sony zainwestowało okrągły miliard dolarów w Epic Games. Taką samą kwotę dołożyła spółka KIRKBI stojąca za popularnym producentem LEGO.

Ambicje są bardzo szerokie. Te współprace mają istotnie przełożyć się na rozwój i kształtowanie wirtualnej rozrywki w przestrzeni metaverse. Warto wspomnieć, iż w 2020 roku producent popularnej konsoli PlayStation miał już swój mniejszościowy wkład w Epic Games - wtedy bowiem inwestycja opiewała na kwotę 450 milionów dolarów.

Teraz jak się okazuje, japoński gigant dołożył okrągły miliard dolarów. Drugie tyle zainwestowało KIRKBI, czyli spółka holdingowa i inwestycyjna odpowiedzialna m.in. za LEGO Group.

Reklama

W sumie dwumiliardowa inwestycja przyczyniła się do tego, że producent silnika Unreal Engine oraz popularnej gry Fortnite wyceniany jest na prawie 32 miliardy dolarów. To już tylko kilka miliardów mniej niż konkurencyjne Electronic Arts.

Czym jest Metaverse? To technologia działająca w wirtualnej rzeczywistości umożliwiająca nawiązywanie interakcji społecznych w fikcyjnym świecie 3D. Gracze mogą się przemieszczać, rozmawiać i realizować większość czynności, niemal jak w normalnym życiu. Idealnie odwzorowane są również obiekty i przestrzeń fizyczna, które finalnie przekształcone zostały w obraz widziany w trójwymiarowej rzeczywistości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama