Sony i LEGO pracują nad wspólnym projektem. Powstanie nowość w świecie Horizon

Popularne uniwersum Guerilla Games może niedługo poszerzyć się o nowy projekt. Według ostatnich doniesień Sony i LEGO rozwijają za kulisami tajemniczą niespodziankę.

Znany insider Kurakasis poinformował niedawno na Twitterze o plotkach, jakie ostatnio do niego dotarły. Według jego źródeł Sony i LEGO pracują aktualnie nad wspólnym projektem. Kurakasis nazwał ten proces “kolaboracją" i wyjaśnił jedynie, że będzie to coś związane z uniwersum Horizon od Guerilla Games. Podobno nie dzieli nas już również wiele od oficjalnej zapowiedzi.

Reklama

Niedługo po publikacji powyższego tweeta swój komentarz na ten temat dorzucił Tom Henderson, dziennikarz Insider Gaming i źródło licznych, sprawdzonych później plotek. Henderson potwierdził krótko, że do niego dotarły podobne informacje i dodał przekornie, że “ogłoszenie jest już na horyzoncie". Już niedługo zadebiutować ma specjalny zwiastun dedykowany temu projektowi.

Niestety nie wiemy dokładnie, co konkretnie kryje się za tymi plotkami. Biorąc pod uwagę, ostatnie trendy na świecie oraz w branży gier wideo, możemy wyobrazić sobie co najmniej dwa, równie prawdopodobne scenariusze. Jeden z nich to oczywiście nowy zestaw klocków LEGO. Drugi to z kolei gra wideo z serii LEGO w świecie Horizon w stylu Skywalker’s Saga, Batmana czy Marvel Heroes.

Zestaw klocków LEGO wydaje się nieco bardziej prawdopodobny. Jest to bez wątpienia nieco prostszy proces związany ze znacznie mniejszym ryzykiem. Ponadto klocki w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, również wśród dorosłych graczy, miłośników kinematografii czy książek. Słynne już zestawy z Titaniciem czy różnymi supersamochodami regularnie widać w social mediach.

Nie da się jednak ukryć, że gra LEGO Horizon wydaje się bardzo interesującym pomysłem. Guerilla Games dotychczasowymi odsłonami serii stworzyło barwny i charakterystyczny świat. Wizja polowania na mechaniczne dinozaury zbudowane z kolorowych klocków i strzelanie z kanciastego łuku na pewno skusiłaby bardzo wielu graczy. Jeżeli wierzyć wspomnianym wyżej doniesieniom, na wyklarowanie naszych wątpliwości nie będziemy musieli na szczęście długo czekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Forbidden West | Horizon Zero Dawn | Guerilla Games | Lego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama