Sony do marca 2023 roku chce wyprodukować 2 miliony PSVR 2

​Premiera PSVR 2 zbliża się wielkimi krokami, czego doskonale świadome jest najwyraźniej Sony. Firma spodziewa się dużego zainteresowania swoim sprzętem i tym razem chce wyjść naprzeciw potrzebom graczy.

Problemy z dostępnością PlayStation 5

Większość graczy konsolowych pamięta pewnie doskonale, jak wyglądała premiera PlayStation 5. Niektórzy od razu zarezerwowali sobie konsolę, opłacili ją i odebrali, a potem z popcornem w ręku obserwowali, co dzieje się na rynku. Znacznie więcej osób po premierze zaczęła interesować się PS5 i miała ogromne problemy z kupieniem konsoli w rozsądnej cenie.

Problemy te trwają do teraz. Sony w pewnym momencie zdecydowało się nawet oficjalnie podnieść cenę PlayStation 5, biorąc pod uwagę ciągłe problemy z dostępnością. W większości polskich sklepów konsola dostępna jest głównie w różnych zestawach, za które gracze często muszą zapłacić nawet ponad trzy tysiące złotych.

Reklama

Premiera PSVR 2

Sony nie chce najwyraźniej powtórzyć tego samego błędu z PlayStation VR 2, swoimi nowymi goglami do wirtualnej rzeczywistości. Od czasu oficjalnej zapowiedzi zobaczyliśmy kilka obszernych materiałów na temat tego sprzętu i jasne jest, że zobaczymy spory skok jakości i komfortu użytkowania. Mimo to, plany Sony wydają się bardzo ambitne.

Według informacji Bloomberga Sony do marca 2023 roku chce wyprodukować dwa miliony sztuk PSVR 2. Dla porównania, dwa miliony sztuk PSVR sprzedano dopiero w pierwszym roku od premiery sprzętu. Dwa lata później z kolei sprzedaż przekroczyła pięć milionów.

Sony jest na pewno świadome tych statystyk i wierzy po prostu w zainteresowanie sprzętem. Dla graczy powinien być to również sygnał, że technologia VR pozostanie na długo w życiach posiadaczy konsol PlayStation.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PSVR 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy